Jadran siguran protiv imenjaka iz Splita

Crnogorski šampion je, tako, stigao do sedme pobjede (ima i dva poraza i remi) kojom je sačuvao drugo mjesto
79 pregleda 0 komentar(a)
VK Jadran Carine, Foto: VK Jadran
Ažurirano: 27.01.2017. 19:07h

Hercegnovski Jadran Carine je večeras u svom bazenu upisao očekivanu pobjedu protiv imenjaka iz Splita sa 9:6 (2:1, 4:3, 3:1, 0:1), u utakmici 11. kola Regionalne A1 lige.

Nakon što su u prve tri četvrtine riješili pitanje pobjednika, izabranici Vladimira Gojkovića su u posljednjem periodu igre "povukli ručnu", pa su je izgubili i to bez postignutog gola.

Gosti su prvi poveli, bili su u igri do dva i po minuta prije kraja druge četvrtine (4:4), a onda je domaćin serijom 3:0 poveo 7:4 i prelomio meč, jer je Jadran Carine (zbog povrede nije igrao Željko Kovačić, u igru nije ulazio ni prvi golman Miloš Šćepanović) do kraja rutinski priveo meč kraj.

Istina, Novljani su imali očajnu realizaciju igrača više (10-1), i ukupno veoma slab procenat šuta od 29 odsto, ali bez posljedica zbog skromnog kvaliteta protivnika.

Crnogorski šampion je, tako, stigao do sedme pobjede (ima i dva poraza i remi) kojom je sačuvao drugo mjesto, dok je hrvatski predstavnik uknjižio osmi poraz, a ima i po pobjedu i poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksa Ukropina sa tri, po dva gola postigli su Stefan Vidović i Marko Petković. Golman Slaven Kandić je imao 57 odsto odbrana...

U splitskom timu najbolji je bio Jelko Marinić Kragić sa tri gola.

Jadran Carine će u narednom kolu, 4. februara, biti gost dubrovačkog Juga.

Sjutra će u bazen, u A1 ligi, i vaterpolisti Budve, koji gostuju splitskom Mornaru od 16 sati.

U A2 ligi, u subotu (18.30 sati) se igra kotorski gradski derbi između Primorca i Katara.

Jadran Carine - Jadran Split 9:6 (2:1, 4:3, 3:1, 0:1)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Bura (Hrvatska), Đurašković (Crna Gora). Igrač više: Jadran Carine 10 (1), Jadran Split 8 (2). Peterci: Jadran Carine 1 (1).

Jadran Carine: Kandić (osam odbrana), Ukropina 3, Popadić, Kovačić, Vidović 2, Merkulov, Baničević, Gardašević, Radović 1, Petković 2, Spajić, Pješivac 1, Šćepanović, Mijušković.

Jadran Split: Bratim, Buzdovačić, Marinić-Kragić 3, Vasić, Antonijević, Pejković 1, Popović 2, Bušelić, Visković, Milardović, Santini, Gluhaić, Strujić (10 odbrana), Čikvinidze.