"Ajkule" skinule prokletstvo trećeg mjesta - Crna Gora kroz triler protiv Hrvatske do bronzane medalje!

Veliki preokret i velika pobjeda naših vaterpolista
41698 pregleda 171 komentar(a)
Duel Đura Radovića i Anta Vukičevića, Foto: Aleksandra Krupanič
Ažurirano: 26.01.2020. 18:38h

Crnogorski vaterpolisti osvojili medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

10
:
9
Crna Gora
Hrvatska
Rezultat po četvrtinama: 1:3, 2:4, 4:1, 3:1.
Budimpešta - Bazen "Dunav arena". Sudije: Naumov (Rusija), Kolombo (Italija).
Velika pobjeda naše selekcije u meču u kojem je bila uveliko otpisana, u kojem je u nekoliko navrata imala i četiri gola minusa.
Ali, kao i u grupi, "ajkule" su se probudile, predvođene Ivovićem (strijelcem pet golova) napravile veliki preokret i iz 5. puta osvojile bronzu na najvećim takmičenjima.
CRNA GORA - HRVATSKA 10:9 (1:3, 2:4, 4:1, 3:1)

Budimpešta - Bazen „Dunav arena”. Sudije: Naumov (Rusija), Kolombo (Italija). Igrač više: Crna Gora 13 (3), Hrvatska 16 (5). Peterci: Hrvatska 2 (2).

Crna Gora: Lazović (osam odbrana), Brguljan 1, Radović, Petković, Čučković, Obradović, Vidović, Đurđić, Ivović 5, Spaić 1, Drašković 2, Pješivac 1, Tešanović.

Hrvatska: Bijač, Macan, Fatović 2, Lončar 1, Joković 2, Bukić 1, Vukičević 1, Bušlje, Miloš, Vrlić 2, Benić, Garsija, Marcelić (10 odbrana).

Crnogorski vaterpolisti su osvojili bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu - savladali su Hrvatsku 10:9!
Lazović je zaustavio Hrvate, Crna Gora juri ka bronzi.
Ivoviiiiiiić! Vodi Crna Gora 10:9 na tačno minut prije kraja.
Izjednačenje - 9:9. Strijelac je Spaić u napadu s igračem više na minut i 36 prije kraja.
Odbranila se Crna Gora - ostaje 9:8.
Sada tajm-aut Hrvatske prije napada s igračem više. "Barakude" vode 9:8, do kraja još dva minuta i 54 sekunde.
Ispala je lopta Petkoviću, Crna Gora je prokockala napad s igračem više.
Tajm-aut Gojkovića na 4.08 do kraja. "Ajkule" imaju napad s igračem više za izjednačenje.
Opet je jedan razlike - Pješivac u napadu s igračem više pogađa za 9:8.
9:7 za Hrvatsku, pogodio je Fatović u napadu s dva igrača više.
Marcelić je skinuo zicer Čučković s dva metra u napadu s igračem više.
Crna Gora ima prvi napad u posljednjoj četvrtini.
"Ajkule" imaju minus jedan nakon tri četvrtine. Hrvatska vodi 8:7 pred posljednjih osam minuta...
Samo minus jedan - vratila se Crna Gora u igru i smanjila golom Brguljana iz kontranapada - 8:7.
Majstorija Ivovića - 8:6.
Spaić je propustio šansu s igračem više, Marcelić je zaustavio našeg sidraša.
Drašković smanjuje minus - sada je 8:5.
Uzvraća Hrvatska - Vrlić donosio 8:4 u napadu s igračem više.
Stativa Ivovića, nakon što se Crna Gora odbranila s igračem manje...
Treći gol Ivovića, prvi za Crnu Goru u napadima s igračem više - 7:4 za Hrvatsku.
Prvi napad u trećem dijelu igre ima Hrvatska..
Hrvatska ide na odmor sa velikih plus četiri - vodi 7:3.
Gojković je zvao tajm-aut na 21 sekund do kraja poluvremena. "Ajkule" imaju napad s igračem više.
Opet gol u napadu s igračem više Hrvatske - sada je strijelac Fatović za 7:3.
Ivović je pogodio za 6:3.
Četiri gola razlike ima Hrvatska - Lončar se upisao za 6:2.
Tajm-aut Hrvata na tri minuta i dvije sekunde do kraja druge četvrtine. Imaju napad s igračem više za plus četiri.
Lazović je odbranio zicer Lončaru...
"Ajkule" imaju 6-0 učinak u napadima s igračem više.
Najveća prednost Hrvatske - vodi 5:2 golom Bukića u napadu s igračem više.
Pet napada s igračem više nisu iskoristili naši vaterpolisti.
Stigla je kazna na drugoj strani - Vrlić je pogodio za 4:2.
Čak tri velike šanse imala je Crna Gora u jednom napadu... Ostalo je 3:2.
Fantastičan gol Draškovića. Smanjila je Crna Gora na 3:2.
Prvi napad u drugoj četvrtini ima Hrvatska.
Kraj prve četvrtine - Hrvatska ima dva gola prednosti (3:1).
Treći pogodak Hrvatske - 3:1, strijelac je Vukičević s igračem više.
Ivović se upisao, prvi gol Crne Gore - 1:2.
Opet Joković, opet iz peterca. Hrvatska vodi 2:0.
Sada je Ivović izblokiran u napadu naše selekcije s igračem više.
Odbranila se Crna Gora s igračem manje.
Vodi Hrvatska 1:0, pogodio je Joković iz peterca.
Marcelić je zaustavio Petkovića u napadu Crne Gore s igračem više.
Počeo je meč, prvi napad ima Hrvatska.
Crnogorski vaterpolisti nemaju dobru tradiciju u duelima sa Hrvatskom, koju su posljednji put na velikim turnirima savladali 2010. u Zagrebu na Evropskom prvenstvu.
Peto mjesto na EP osvojila je Srbija, koja je bila bolja od Italije 8:7, dok je u duelu za sedmu poziciju Grčka savladala Rusiju 11:9.
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore danas od 17.30 časova igra meč za bronzu na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.
Rival je Hrvatska, tim od kojeg su "ajkule" izgubile u grupi 11:10, ali i koji je u Mađarsku stigao kao jedan od glavnih kandidata za titulu.
Crna Gora je u polufinalu izgubila od Mađarske 10:8, bolja od "barakuda" bila je Španija - 9:8.
Naši vaterpolisti nikada u istoriji nisu osvojili bronzano odličje na najvećim takmičenjima - do sada su gubili četiri puta (tri na OIimpijskim igrama, jednom na EP).
Finale između Mađara i Španaca igra se od 19 časova.