Crnogorski jedriličar Ivan Pušić prvi na prvenstvu JI Evrope na Paliću

Učestvovalo je 70 takmičara iz Crne Gore, Mađarske, Slovačke, Srbije, Makedonije, Češke i Slovenije.
187 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 09.05.2011. 11:20h

Crnogorski jedriličar Ivan Pušić osvojio je prvo mjesto na Otvorenom prvenstvu jugoistočne Evrope na Paliću, u klasi optimist.

Član hercegnovskog kluba Jugole Grakalić, koji ima 15 godina, trijumfovao je sa osam bodova.

Mađar Krištof Zigler osvojio je drugo mjesto, dok je treći bio njegov sunarodnik Lila Takaš.

Crnu Goru je na Paliću predstavljalo pet takmičara.

Medalja je i ove godine izmakla Nikoli Krgoviću, koji je nastup završio na šestom, a Milan Crnogorac na 12. mjestu.

U konkurenciji djevojčica Vase Milojević je bila sedma, u ukupnom plasmanu osvojila je 15, a Ines Obradović 32. mjesto.

“Dobri rezultati naših optimista na ovoj regati, nagovještavaju lijepu budućnost crnogorskog jedrenja”, piše u saopštenju Jedriličarskog saveza Crne Gore dostavljenom agenciji MINA.