Kabinet ministra unutrašnjih poslova Danila Šaranovića, Savjet za građansku kontrolu policije i Etički odbor MUP-a ni nakon više od dva mjeseca ne odgovaraju na primjedbe novinarke Televizije Vijesti Alise Hajdarpašić na postupanje policijskog inspektora Ćemala Ljuce u slučaju napada i ometanja novinarke tokom izvještavanja o pretresu kuće uhapšenog bivšeg policijskog funkcionera Zorana Lazovića u bjelopoljskom selu Orahovica 14. aprila.
Hajdarpašić je u primjedbi navela da joj inspektor Ljuca, nakon spornog događaja, nije dozvolio medicinsku pomoć, iako je to tražila.
"O telefonskom razgovoru u kojem Ljucu obavještavam da imam ogromnu glavobolju, mučninu i da sam potrešena - može da posvjedoči policajac koji me je vozio od mjesta događaja do stanice", navodi se u primjedbi.
Hajdarpašić dodaje da joj je inspektor rekao da mora da dođe u policijsku stanicu da da izjavu i da joj ljekarska pomoć nije omogućena.
Ona je u primjedbi navela i da je inspektor ubjeđivao da odustane od prijave i da je rekao da će zamoliti jednog od aktera napada - Sakiba Čindraka - da joj se izvini i da se sve na tome završi.
Hajdarpašić spori i to što joj je u izjavi napisano ono što joj je Ljuca sugerisao, a što je u daljem postupku u interesu aktera napada i sve ovo smatra neprimjerenim ponašanjem inspektora koji postupa u slučajevima napada na novinare.
Bonus video: