Tri dana adrenalinske vožnje: Tandem Vuković-Mišurović osvojio prvo mjesto na 21. džip reliju

Ova sportsko-turistička manifestacija okupila je oko 30 posada sa skoro 80 učesnika

9611 pregleda 6 komentar(a)
Sa džip relija, Foto: Privatna arhiva

Podgorički tandem, Miloš Vuković i Budo Mišurović, osvojio je prvo mjesto u generalnom plasmanu 21. ljetnjeg džip relija u organizaciji "Montenegro Trophy".

Drugo mjesto pripalo je nikšićkoj ekipi "Lovaca", Gagu Đukanoviću i Vesku Kontiću, dok su Oliver Dujmović i Dušan Vrgić iz Bosne i Hercegovine bili treći.

Ova sportsko-turistička manifestacija okupila je oko 30 posada sa skoro 80 učesnika, a ljubitelji terenaca i adrenalinske vožnje tokom tri dana relija prošli su stazu dugu 350 kilometara, uglavnom makadamskog puta, vozeći kroz šest crnogorskih opština – Nikšić, Šavnik, Žabljak, Mojkovac, Bijelo Polje i Pljevlja.

U Pljevljima, na Jalovištu, organizovan je ispit spretnosti na kome je učestvovalo deset takmičara.

Milošu Vukoviću je pripalo prvo mjesto, Vesku Kontiću drugo, a Nikoli Bakoču treće.

Dvojac Kontić – Đukanović bio je najbolji u orjentacionoj vožnji, Podgoričani Momo Milošević i Saša Igić bili su drugi, dok je tandem Dujmović – Vrgić zauzeo treće mjesto.

Učesnici relija bili su uglavnom iz Crne Gore, a bilo je ekipa i iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske.