SVEČANA DODJELA

Uručene nagrade najboljim učenicima u Bijelom Polju

Nagrade “Luča” i zahvalnice za učešće na raznim takmičenjima je dobilo 168 učenika bjelopolskih osnovnih i srednjih škola.

3602 pregleda 2 komentar(a)
Foto: Jadranka Ćetković
Foto: Jadranka Ćetković

U Centru za kulturu svečano su uručene nagrade za dobitnike diploma Luča bjelopoljskih osnovnih i srednjih škola. Za najbolje rezultate tokom školovanja nagrađeni učenici su dobili i novčane nagrade.

"Opština održava lijepu tradiciju da na ovaj način skrene pažnju na najbolje mlade ljude, jer nije mala stvar biti najbolji u svojoj školi i gradu", kazao je predsjednik Opštine Bijelo Polje Petar Smolović.

On je podsjetio da je protekla godina bila veoma izazovna zbog koronavirusa zbog čega je bilo složeno organizovati nastavu u takvim uslovima.

"Međutim, kombinovana nastava koju ste uspjeli da organizujete govori da svi zajedno možemo da ostvarimo dobre rezultate. Hvala vašim roditeljima što su vas učinili plemenitim, hvala nastavnicima i profesorima što su od vas izvukli ono najbolje. Zato istrajte na tom putu, zbog vas samih, ali i zbog Bijelog Polja jer sam siguran da među vama sjede oni koji će u budućnosti biti nosioci razvoja našeg grada", poručio je Smolović.

Nagrade i zahvalnice za učenika osnovnih i srednjih škola – dobitnicima diplome Luča i nagrađenim učenicima na državnim takmičenjima i olimpijadama znanja su uručili predsjednica Skupštine opštine Nemša Omerhodžić, potpredsjednici Nermin Bećirović i Ernad Suljević, kao i sekretar Sekretarijata za društvene djelatnosti Haris Malagić.

Nagrade “Luča” i zahvalnice za učešće na raznim takmičenjima je dobilo 168 učenika bjelopolskih osnovnih i srednjih škola.

Nagrađeni đaci generacije su: Ilha Adrović učenica Gimnazije “Miloje Dobrašinović”, Marija Gajević “Srednja elektro-ekonomska škola”, Milica Medojević “Srednja stručna škola”, Nikolina Popović i Matija Varagić Osnovna škola “Marko Miljanov”, Jovana Bugarin O.Š. “Risto Ratković”, Mensur Hot, Haris Pućurica i Dragomir Božović iz O.Š. Vladislav Ribnikar” - Rasovo, Anđela Barać O.Š. “Nedakusi”- Nedakusi, Iva Lalević O.Š. “ 9. maj”- Sutivan, NIkolina Cvijović O.Š. “Pavle Žižić”- Njegnjevo, Kerim Dizdarević O.Š-“ Vuk Karadžić- Bistrica, Džejla Hasanović O.Š. “Mladost” - Kanje, Svetlana Sošić O.Š.”Aleksa Bećo Đilas”- Ravna rijeka, Nikola Delić O.Š. “Krsto Radojević” – Tomaševo, Enida Višnjić O.Š. “Rifat Burdžović Tršo”- Lozna, Erna Smakić “Milomir Đalović”- Sušica, Vukadin Nedović i Emil Šabović O.Š. “Braća Ribar”- Zaton, Sejla MulićbO.Š.”21.maj”-Goduša, Nemanja Pavlović O.Š. “Šukrija Međedović”- Godijevo, Vladimir Kuč- Škola za osnovno muzičko obrazoanje. Dobitnici “Luče A” u Gimnaziji “Miloje Dobrašinović su Ilha Adrović Nikolina Grebović, Nikolina Mrdak, Amina Međedović, Nikolina Karličić, Marko Novoviću, Marija Madžgalj i Milica Vujisić.

Među dobitnicima “Luče B” su: Katarina Rakonjac, Samira Sijarić, Nikolina Gordić, Erna Suljević, Luka Marković, Željana Jaćimović, Katarina Nedović, Elena Lopušina, Teodora Đogović, Bogdan Đalović, Andrija Kljajević, Arnes Skoko, Ivana Španjević, Ivan Perović, Danilo Konatar, Elvin Čoković, Minela Pućurica, Eldina Pućurica, Vasilije Vuković, Marko Kljajević, Ivana Božović, Melisa Bahović, Antonije Popvić, Uroš Rabrenović, Mensur Ramović.

U Srednjoj elektroekonomskoj školi “Luču A” zaslužili su: Kemal Dizdarević, Đorđe Čabarkapa, Marija Gajević, Aida Zulović i Violeta Živković, dok su dobitnici “Luče B” : Ognjen Ćetković, Jovan Bulatović, Bogdan Drljević, Branislav Kovačević, Miloš Rakočević, Luka Mrdović, Mia Begović, Maida Žarić i Dušica Timotijević.

U Srednjoj stručnoj školi dobitnici diploma “Luča” su Milica Medojević i Mejra Arslanović.

Zahvalnice Opštine dobili su i nagrađeni učenici osnovnih škola: Nikolina Popović, Matija Varagić, Arijan Gredić, Osman Erović, Ena Burdžović, Adela Mahmutović, Isidora Đurović, Andrijana Nikolić, Denis Idrizović, Karim Džanković, Milica Rabrenović, Kemal Mehović, Hana Balijagić, Dragana Balazo, Sandra Cvijović, Tarik Idrizović, Sandra Cvijović, Bekir Alić, Anastasija Nišavić, Mia Raičević, Nejla Međedović, Emilija Banković, Jelena Krgović, Jana Ukšanović i Nađa Tomović iz O.Š. “Dušan Korać”; Helena Bošković, Vasilije Bojović, Lazar Šutović, Teodora Rakonjac, Dobrica Radović, Milan Zlajić, Ivana Mrdak, Ena Šećerović i Sofija Simonović iz O.Š.”Marko Miljanov” ; Lazar Karličić, Jovana Bugarin, Hana Nišić, Andrea Bošković, Kristina Dulović, Pavle Femić, Vladimir Kuč, Petar Terzić i Mitra Matijević iz ,; O.Š.” Risto Ratković”; Mensur Hot, Haris Pućurica, Dragomir Božović, Albina Beganović, Emir Bahović, Elzana Ćeranić O.Š.”Vladislav Ribnikar” – Rasovo; Anđela Barać O.Š. “Nedakusi”- Nedakusi; Iva Lalević, Teodora i Anđela Knežević O.Š-“9. maj –Sutivan; NIkolina Cvijović, Ena Bučan, Ivana Veličković, Anastasija Guveljić, Bojana Knežević,Tijana Merdović, Jana Perović i Anes Čoković O.Š. “Pavle Žižić” Njegnjevo; Kerim Dizdarević O.Š. “Vuk Karadžić”- Bistrica; Džejla Hasanović i Anđela Gojačanin O.Š. “Mladost” – Kanje; Svetlana Sošić, Sofija Božović, MIlena Joksimović, Nikolina Jeremić, Lana Čović iz O.Š. “Aleksa Bećo Đilas” –Ravna rijeka; Nikola Delić, Filip Krgović i Andrea Dulović O.Š. “Krsto Radojević”- Tomaševo;: Erna Smakić Osnovna škola “Milomir Đalović” – Sušica; Vukadin Vuković, Emil Šabović i Alen Vreva O.Š. “Braća Ribar”- Zaton; Sejla Mulić iz O.Š. 21.maj “ -Goduša.

Nagrađeni dobitnici priznanja sa državnih takmičenja i olimpijada znanja Elena Lopušina, Anastasija Vojinović, Ana Kovačević, Uroš Rabrenović, Matija Pavićević, Igor Popović, Imam Dizdarević, Nikolina Karišik, Kristina Rakonjac, Staša Obradović, Jovana Bugarin, Bojana Vlaović, Marija Peović, Selma Ćeranić, Nina Božović, Jovana Knežević, Vasil Musić i Ksenija Gutić.

Preporučujemo za Vas