Novska Sky mini trail liga: Promocija zaleđa i zdravog stila života

Ažurirano: 05.03.2017. 11:24h

Svetozar Stamatović iz Bara pobjednik je četvrtog kola Novske sky Mini trail lige - Kameno sky mini extreme. Drugo mjesto zauzeo je Perica Vučković, a treći je bio Luka Čupič, oba iz Herceg Novog.

U ženskoj kokurenciji najbrža je bila Miluša Bošković Kotor iz Kotora, Novljanka Tamara Lepetić zauzela je drugo, a njena sugrađanka Snežana Rotković treće mjesto.

Na stazi dugačkoj 5,4 km i 300 D+ učestvovao je 31 takmičar iz Bara, Podgorice, Budve, Dubrovnika i Herceg Novog.

“Uprkos teškoj stazi svi su uspješno završili trku, iako je staza posljednjoj dionici bila ekstremna. Time se pokazalo da je podjednako važno da je trkač vješt koliko i da je kondiciono spreman što je i cilj same lige. Na ovaj način se može vidjeti razlika između drumskog i trail ili sky running-a”, objanšnjavaju organizatori iz NVO Orjen Outdoor.

Organizatori ističu pomoć kafe bara Karakas i Gorana Stanovčića, uz nadu da će drugi nprepoznati značaj lige u promociji hercvegnovskog zaleđa, sporta i zdravog stila života.

Naredno kolo zakazana je za 10. mart u Bjelotini.