URA: Statistikom žele da prikriju da građani jedva preživljavaju

“Novim metodologijama aktuelna vlast želi da zamaskira alarmantno stanje u društvu pa smanjuju iznos potrošačke korpe na isti način kao što žele da smanje broj nezaposlenih građana. Po njihovim proračunima moguće je smanjivati prehrambene namirnice iz potrošačke korpe sve do istrebljenja građana”, kazao je Radovanić
2 komentar(a)
Mileta Radovanić, Foto: URA
Mileta Radovanić, Foto: URA
Ažurirano: 28.02.2018. 11:50h

Alarmantnu materijalnu situaciju u zemlji, juče su potvrdili skandalozni podaci MONSTAT-a prema kojima je, po novoj metodologiji, minimalna potrošačka korpa sa 806,8 eura u decembru prošle godine, u januaru ove pala na 628,2, tvrdi generalni sekretar Građanskog pokreta URA Mileta Radovanić.

Kaže da je u takvom proračunu za sva tri obroka dnevno građaninu Crne Gore potrebno svega 2 eura a prosječna plata od 511 eura ne može da pokrije ni umanjenu minimalnu potrošačku korpu.

“Novim metodologijama aktuelna vlast želi da zamaskira alarmantno stanje u društvu pa smanjuju iznos potrošačke korpe na isti način kao što žele da smanje broj nezaposlenih građana. Po njihovim proračunima moguće je smanjivati prehrambene namirnice iz potrošačke korpe sve do istrebljenja građana”, kazao je Radovanić.

On je podsjetio da je potrošačka korpa već bila revidirana u oktobru mjesecu prošle godine.

“U Crnoj Gori imamo trend porasta siromaštva koji je prisutan još od 2012. godine, a sve mjere koje je donijela i sprovela Vlada Crne Gore nijesu dale rezultat. Mjere štednje koje je proklamovala Vlada na početku svog mandata su se najviše obrušile na građane (PDV, akcize, poskupljenje struje) dok funkcioneri vlasti i dalje kupuju luksuzne službene automobile, uzimaju basnoslovne dnevnice, ne smanjuju troškove reprezentacije…”, naglašava Radovanić.

Radovanić zaključuje “da je jedini izlaz iz ovakve situacije smjena vlasti i odlazak onih koji su na leđima građana stekli sopstveno bogatstvo, državne resurse prigrabili za svoje biznise a građane ostavili na koncu i umijeću preživljavanja”.

Bonus video: