Zlatni set srećan za Luku Bar, "sirene" u drugom kolu!

Baranke su večeras na svom parketu slavile 3:1 (25:23, 13:25, 25:17, 25:18), a pošto su identičnim rezultatom Austrijanke pobijedile na svom terenu, ukupnog pobjednika je odlučio "zlatni set", a on je pripao crnogorskom šampionu sa 15:10.
55 pregleda 2 komentar(a)
ŽOK Luka Bar, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 21.12.2016. 19:20h

Luka Bar je napravila podvig, u revanšu je istom mjerom uzvratila za poraz u Inzbruku, a onda je preko „zlatnog seta" stigla do drugog kola CEV kupa.

Baranke su na svom parketu slavile 3:1, a pošto su identičnim rezultatom Austrijanke pobijedile u prvom duelu, ukupnog pobjednika je odlučio „zlatni set", a on je pripao crnogorskom šampionu sa 15:10.

Trener Vladimir Milačić je prije meča kazao da njegova ekipa mora da pokaže zube, što je crnogorski šampion i uradio.

Luka Bar se, tako, pridružila Budvanskoj rivijeri u drugom kolu CEV kupa, a u narednoj rundi igraće protiv poljskog Lođa.

"Ogroman uspjeh za nas, i velika pobjeda. Iako smo bili vruće glave, znali smo da iskontrolišemo važne stvari u igri. Odigrali smo kompletno dobar meč, osim drugog seta u kojem je bio neshvatljiv pad. Važan nam je ovaj prolaz, ali se već sada okrećemo obavezama, koje nas u Kupu očekuju u Budvi. Čestitam mojim igračicama", rekao je trener Luke Bar Vladimir Milačić.

Prvi set je bio najneizvjesniji, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a gošće su vodile 21:18. Luka Bar je serijom 4:0 preokrenula na 22:21, a onda u finišu stigla do prednosti od 1:0. Austrijanke su u drugom setu lako uzvratile (sve je bilo jasno na 11:3), ali su se Baranke revanširale istom mjerom u trećem i četvrtom setu.

Odluka je pala u „zlatnom setu” - Luka Bar je vrlo brzo povela 6:1, činilo se da je sve gotovo, ali je Tirol izvratio i prišao na 6:5. Ipak, sa dva uzastopna poena, Baranke su na promjeni strana vodile 8:5, a sve je bilo odlučeno kada su povele 10:6...

"Dale smo sve od sebe, jer je takav dogovor bio u svlačionici. Mislim da smo prošle dalje upravo zato što smo ispravile loše stvari iz prvog meča. Dobar servis, ali i prijem odnijeli su prevagu", kazala je srednja blokerka Baranki Tijana Kruta.

Luka Bar - Tirol 3:1 (25:23, 13:25, 25:17, 25:18 - zlatni set 15:10)

Bar - Dvorana: „Topolica”. Gledalaca: 250. Sudije: Onopas (Grčka) i Dimaći (Rumunija). Poeni iz napada: Luka Bar 44, Tirol 37. Poeni iz bloka: Luka Bar 11, Tirol 16. Poeni iz servisa: Luka Bar 13, Tirol 6. Poeni iz napada: Luka Bar 34, Tirol 35.

Luka Bar: Bojović 6, Dević (libero 2), Duraković, Cenović (libero 1), Joksimović 8, Rovčanin 19, J. Rosić, M. Rosić 8, Vuković 16, Kruta 9, Vujanović 1, Barjaktarović 1.

Tirol: Trendl, Kohl (libero 2), Nosko (libero 1), Penc, Orli 3, Beamiš 15, Brindlinger 10, Fišer, Holaus 2, Haler, Hanson-Tuntland 16, Bonzanji 10, Monks 3.