Prva pobjeda Franca u Svjetskom kupu, za dlaku je pobijedio Svindala

On je do prvijenca u Svjetskom kupu došao u vremenu minut, 56 sekundi i 60 stotinki.
92 pregleda 0 komentar(a)
Maks Franc, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.12.2016. 12:56h

Nakon dva druga mjesta u spustu (Lejk Luis 2012. i Zalbah 2015.), Maks Franc je stigao i do prve pobjede u karijeri, upravo u spustu, jer je bio najbrži danas u italijanskoj Val Gardeni.

Austrijski skijaš je imao startni broj 26, kad je do tada vodeći i favorizovani Aleks Lund Svindal već bio spreman da proslavi svoju drugu uzastopnu spustašku pobjedu na ovoj stazi. Međutim, Franc je uspio savladati sve zamke zahtjevne staze i do cilja stići za 1:56.60 minuta, te za samo četiri stotinke nadmašiti Norvežanina.

Treće mjesto osvojio Amerikanac Stiven Najman sa 41 stotinkom slabijim vremenom od pobjednika, i pokazao kako mu ova staza, na kojoj je ostvario sve tri pobjede u karijeri.

Na četvrtm mjestu završio je Francuz Adrien Teo, peti je bio Kanađanin Erik Gej, a šesti Norvežanin Aleksander Amot Kilde.

Pobjednik prvog spusta sezone, Norvežanin Kjetil Jansrud, imao je danas deseto vrijeme.

On je juče u Val Gardeni pobijedio u superveleslalomu.

Svindal je, nakon dvije trke, vodeći u plasmanu spusta sa 140 bodova.

Jansrud je drugi sa 126, a treći ranc sa 110 bodova.

U generaalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zuzima Marsel Hiršer sa 440 bodova.

Jansrud je drugi sa 326, a treći Panturol sa 284 boda.

Svjetski kup biće nastavljen sjutra veleslalomom u Alta Badiji.