Luka Bar dobila prvi set, a onda stala

Revanš meč igra se 21. decembra u "Topolici". Barankama je potrebna pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborile "zlatni set" i šansu da se domognu drugog kola, u kojem pobjednika ovog dvomeča čeka poljski Lođ.
75 pregleda 0 komentar(a)
ŽOK Luka Bar, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 13.12.2016. 21:00h

Iako su relativno lako osvojile prvi set, odbojkašice Luke Bar poražene su večeras u Inzbruku od Tirola 3:1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:20), u prvoj utakmici prvog kola CEV kupa.

Revanš meč igra se 21. decembra u "Topolici".

Izabranice Vladimira Milačića su odlično otvorile utakmicu, već na prvom tehničkom tajm-autu su vodile 8:5, na drugom su imale čak osam poena prednosti, kada se činilo da je set odlučen. Tirol je, međutim, priprijetio na 19:21, ali su gošče odbile taj napad i set privele kraju.

Nakon toga je crnogorski šampion, jednostavno, stao, pa je Tirol lako dobio drugi i treći set, prvenstveno zbog velikog broja grešaka Baranki (19 u ta dva seta, ukupno 35 na meču).

U drugom setu je sve bilo jasno kada je Tirol poveo 13:6, a slično je bio i u trećem setu (13:5).

Četvrti set je bio najneizvjesniji na utakmici, tokom najvećeg dijela seta se, praktično, igralo poen za poen, Luka Bar je na prvom obaveznom odmoru imala poen prednosti (8:7), a Tirol dva na drugom (16:14).

“Sirene” su, međutim, uspjele da preokrenu i povedu 18:17, ali su tu zastale. Serijom 6:0, Tirol je poveo 23:18 i prelomio ovaj set, samim tim i meč...

Tirol – Luka Bar 3:1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:20)

Inzbruk – Univerzitetska dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: Greler (Švajcarska), Valentar (Slovenija). Poeni iz napada: Tirol 44, Luka Bar 42. Poeni iz bloka: Tirol 11, Luka Bar 8. Poeni iz servisa: Tirol 7, Luka Bar 7. Greške: Tirol 22, Luka Bar 35.

Tirol: Trendl, Kohl (libero 2), Nosko (libero 1), Račić, Penc, Orli 3, Beamiš 21, Brindlinger 6, Fišer, Holaus, Haler, Hanson-Tuntland 15, Bonzanji 12, Monks 5.

Luka Bar: Bojović 6, Dević (libero 2), Duraković, Cenović (libero 1), Joksimović 4, Rovčanin 17, J. Rosić, M. Rosić 6, Vuković 16, Kruta 7, Vujanović 1, Barjaktarović.