Hamilton i Teksas - savršena kombinacija

Crni Biser je smanjio zaostatak za Nikom Rozbergom na 26 bodova tri trke prije kraja
67 pregleda 2 komentar(a)
Luis Hamilton, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.10.2016. 21:14h

Luis Hamilton i Ostin su savršena kombinacija - četvrti put u pet nastupa na stazi u Teksasu je slavio Crni Biser i smanjio zaostatak za Nikom Rozbergom na 26 bodova tri trke prije kraja.

Britanac je krenuo sa pol-pozicije i rutinski sačuvao prednost. Kako je Danijel Rikardo preoteo Rozbergu 2. mjesto, Velika nagrada SAD je praktično bila gotova, jer je samo velika greška mogla da zaustavi Hamiltona na putu ka jubilarnoj 50. pobjedi.

Rozberg se vratio iza Hamiltona u 27. od 56 krugova, kada je Australijanac drugi put otišao u pit-stop.

Četiri kruga kasnije je Maks Ferstapen parkirao bolid pored staze, a nakon izlaska virtuelnog sejfti-kara su piloti Mercedesa praktično dobili "besplatan" pit, pa je bilo jasno da će završiti trku na čelu.

Rikardo je završio četvrti ispred Sebastijana Fetela, a njegov timski kolega Kimi Raikonen je bio žrtva greške mehaničara Ferarija.

Ledeni je stao na izlasku iz pita u 37. krugu, jer mu nije stavljen šraf na zadnji lijevi točak.