Mrvaljeviću treće mjesto u Taškentu

Mrvaljević poražen u prvoj borbi, ali je sa dvije pobjede u repasažu osvojio treće mjesto. U Mrvaljevićevoj kategoriji nastupilo 11 takmičara - 4 iz Uzbekistana, po 2 iz Azerbejdžana i Kazahstana, te po jedan iz Kirgistana i Japana.
3 komentar(a)
Srđan Mrvaljević, Foto: Intjudo.eu
Ažurirano: 07.10.2016. 15:24h

Crnogorski džudista Srđan Mrvaljević osvojio je treće mjesto na Gran priju u uzbekistanskom Taškentu.

U njegovoj kategoriji do 81 kilogram nastupilo je 11 takmičara - četiri iz Uzbekistana, po dva iz Azerbejdžana i Kazahstana i po jedan iz Kirgistana i Japana.

Mrvaljević je bio slobodan u prvom kolu, a u prvoj borbi poražen je iponom od 20-godišnjeg Rufata Ismailova iz Azerbejdžana.

Nakon toga Mrvaljević je radio u repasažu, u kojem je usljed diskvalifikacije savladao Vladimira Zoloeva (Kirgistan) i došao u priliku da radi za medalju, koju je osvojio pobjedom nad Armanom Mahambetovom iz Kazahstana.

Gran pri u Taškentu okupio je 135 takmičara iz 15 država.