Odbojkašice Crne Gore otkinule set, ali ponovo poražene od Bugarske

Crna Gora će sjutra igrati, vjerovatno, presudni meč u borbi za drugo mjesto, protiv domaće Rumunije, koja za razliku od Sofije nije ispustila set protiv Švajcarske, jer je slavila 3:0 (25:12, 25:11, 25:14).
96 pregleda 0 komentar(a)
Crna Gora - Bugarska, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 22.09.2016. 18:52h

Ono što su propustile u prvom meču, u Sofiji, kada nijesu iskoristile prednost u prvom setu od 14:8, crnogorske odbojkašice su uradile u Pjatra Njamcu, ali u konačnom to nije promijenilo suštinu – iako su osvojile set protiv Bugarske, izabranice Dragana Nešića su na kraju poražene 3:1 (26:28, 25:11, 25:12, 25:18), od prvog favorita grupe, koji je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto i direktan plasman na Evropsko prvenstvo.

"Crvene" su doživjele treći poraz u grupi, na startu drugog turnira druge runde kvalifikacija za EP, koji, međutim, neće odlučiti sudbinu naše selekcije.

Crna Gora će sjutra (16 sati) igrati, vjerovatno, presudni meč u borbi za drugo mjesto, protiv domaće Rumunije, koja za razliku od Sofije nije ispustila set protiv Švajcarske, jer je slavila 3:0 (25:12, 25:11, 25:14) i uknjižila drugu pobjedu.

Ko dobije sjutrašnji duel, praktično će ovjeriti drugo mjesto i put u treću rundu kvalifikacija, odnosno baraž…

S obzirom na to da Evgenija Milivojević (ulazila u četvrtom setu) još nije potpuno spremna (povreda fibule na prvom turniru), selektor Nešić je meč počeo sa postavom – tehničar Tamara Roganović, korektor Nikoleta Perović, primači Tanja Bokan i Ksenija Ivanović, srednji blokeri Ana Otašević i Marija Milović, te libero Melisa Cenović.

Bokanova je u četvrtom setu prešla na poziciju korektora, a na prijem je ušla Jelena Cvijović, koja je ulazila u prva dva seta. U drugom setu su ulazile i Danijela Džaković i Marija Sandić…

Crna Gora je dobila prvi set, put preokreta. Naša reprezentacija je povela 6:5, Bugarska je preokrenula na 11:6, ali je Crna Gora prvo izjednačila na 16:16, a onda i stigla do tri poena prednosti na 20:17. Bugarska se nije predavala, izjednačila je na 23:23, a onda se igralo poen za poen, pri čemu je Crna Gora iskoristila četvrtu set loptu za vođstvo od 1:0.

Taj set kao da je zadovoljio ambicije naše selekcije, a uozbiljio bugarske odbojkašice, pa od drugog seta dileme više nije bilo, jer je zvanično 10. reprezentacija na CEV rang-listi lako dobila naredna tri seta i upisala očekivanu pobjedu.

Crna Gora – Bugarska 1:3 (28:26, 11:25, 12:25, 18:25)

Pjatra Njamc – Dvorana: „Pjatra Njamc“. Gledalaca: 100. Sudije: Rajković (Hrvatska) i Valentar (Slovenija). Poeni iz napada: Crna Gora 32, Bugarska 42. Poeni iz bloka: Crna Gora 5, Bugarska 14. Poeni iz servisa: Crna Gora 5, Bugarska 9. Greške: Crna Gora 36, Bugarska 27.

Crna Gora: BOKAN 17, OTAŠEVIĆ 1, PEROVIĆ 2, Cvijović 2, CENOVIĆ (libero 1), Milivojević, MILOVIĆ 6, ROGANOVIĆ 2, Džaković, IVANOVIĆ 12, Peruničić (libero 2), Sandić, Budrak.

Bugarska: G. Dimitrova 5, KOLČAGOVA (libero 1), N. DIMITROVA 9, KITIPOVA 7, Paskova, Žarkova, Barakova, Gunčeva (libero 2), Dančeva 7, NIKOLOVA 20, VASILJEVA 12, KOLEVA 4, Čauševa, BEŽANDOLSKA 1.

Kompletnu statistiku meča možete vidjeti OVDJE.