Odbojkašice poražene od Švajcarske, sad je prolaz daleko

To je drugi poraz Crne Gore, nakon jučerašnjeg od Bugarske (3:0), a "crvene" su u prvom kolu savladale Rumuniju (3:1).
63 pregleda 1 komentar(a)
Odbojkašice Crne Gore, Dragan Nešić, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 18.09.2016. 14:59h

U meču u kojem im je trebala pobjeda, crnogorske odbojkašice su zakazale - izabranice Dragana Nešića poražene su danas u Sofiji od Švajcarske sa 3:2 (16:25, 25:12, 25:20, 23:25, 15:12), u utakmici trećeg kola druge runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Poraz od Švajcarkinja je, međutim, anulirao pobjedu protiv Rumunije, jer bi Crna Gora sa dva trijumfa sa mnogo više optimizma dočekala drugi turnir, koji se od četvrtka do subote igra u Pjatra Njamcu, gdje će Rumunija imati prednost domaćeg terena i šansu da se revanšira našoj reprezentaciji za poraz.

Od 17 sati se u Sofiji sastaju Bugarska i Rumunija, u posljednjem meču turnira. Ako Bugarska pobijedi, opravdaće ulogu favorita grupe, sa sve tri pobjede u prva tri kola biće na korak od direktnog plasmana na EP.

Ako ne bude iznenađenja u posljednjem meču, Rumunija, Crna Gora i Švajcarska (u tom slučaju bi sve tri selekcije imale po pobjedu i dva poraza) nastaviće bitku za drugo mjesto koje vodi u treću rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Gruziji i Azerbejdžanu.

Što se samog meča sa Švajcarskom tiče, naša reprezentacija je odlično počela, lako dobila prvi set, i nagovijestila pobjedu. Međutim, uslijedio je pad, pa je Švajcarska jednako lako dobila drugi i treći set.

"Crvene" se nijesu predavale, lako su dobile četvrti set (Švajcarkinje su samo smanjile u finišu, jer je Crna Gora vodila i 21:14) i izborile taj-brek, u kojem su trebale imati psihološku prednost, ali nije bilo tako.

Švajcarska je mnogo bolje krenula, odmah na startu je povela 3:0, na promjeni strana je bilo 8:4, a na 10:4 se činilo da je sve gotovo. Tada su naše odbojkašice pokazale karakter, serijom 5:0 su prvo prišle na 9:10, potom su izjednačile na 11:11, a onda, čak, i povele 13:12. Međutim, tu su i stale, vjerovatno umorne od ovog povratka u set, pa je Švajcarska sa tri uzastopna poena stigla do prve pobjede na turniru...

Crna Gora – Švajcarska 2:3 (25:16, 12:25, 20:25, 25:23, 13:15)

Sofija – Dvorana: “Hristo Botev”. Gledalaca: 50. Sudije: Ambarkov (Makedonija) i Sarikaja (Turska). Poeni iz napada: Crna Gora 49, Švajcarska 54. Poeni iz bloka: Crna Gora 6, Švajcarska 14. Poeni iz servisa: Crna Gora 6, Švajcarska 12. Greške: Crna Gora 21, Švajcarska 34.

Crna Gora: BOKAN 17, OTAŠEVIĆ 7, PEROVIĆ 16, CVIJOVIĆ 4, CENOVIĆ (libero 1), MILIVOJEVIĆ, MILOVIĆ 7, Roganović 2, Džaković, Ivanović 2, Peruničić (libero 2), Sandić, Budrak.

Švajcarska: KRONENBERG 11, Beloti, ŠOTROF 13, Halter, MATER 13, ŠTORK 29, Dalijard (libero 2), S. TREŠ 3, Lengviler, KUNCLER 11, Vazner, K. Treš, DEPRATI (libero 1), Zusler.