Rozberg osvojio Singapur i preoteo vođstvo Hamiltonu

65 pregleda 0 komentar(a)
Niko Rozberg, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.09.2016. 14:40h

Kakav jubilej za Nika Rozberga - u svojoj 200. trci u Formuli 1, 31-Njemac je upisao 22. pobjedu u karijeri, treću uzastopnu i opet postao lider u generalnom poretku.

Pilot Mercedesa je 12 krugova prije kraja trebalo da uđe u pit-stop, ali mu je u posljednji čas iz boksa poručeno da ne ulazi, jer će izgubiti lidersku poziciju.

Imao je 19 sekundi prednosti nad Danijelom Rikardom, koji je na super mekim gumama iz kruga u krug smanjivao razliku. Australijancu je preko radija rečeno da će stići Nika na četiri kruga do kraja, ali od toga nije bilo ništa - Rozberg je na istrošenim pneumaticima vozio perfketno i sačuvao trijumf.

Rikardo je morao da se zadovolji 2. mjesto, dok je na najnižoj stepenici pobjedničkog postolja završio Luis Hamilton i plus od dva poena u generalnom poretku u odnosu na klupskog kolegu pretvorio u minus od osam.

I Crni Biser može da se zahvali Mercedesu na savršenoj taktici, jer je otišao krug ranije od Kimija Raikonena u boks i zahvaljujući tome se vratio na 3. poziciju, koju je prethodno izgubio u direktnom duelu sa Ledenim.

Do kraja sezone je ostalo šest trka.

“Još je rano da razmišljam o osvajanju titule. Uživam u pobjedi i razmišljam samo o narednoj trci”, rekao je Rozberg.

Jedan od heroja dana je Sebastijan Fetel, koji je krenuo sa začelja, a na kraju je osvojio 5. mjesto.

Naredna trka se vozi za 14 dana u Maleziji, na stazi Sepang.