Bubanja osvojio bronzanu medalju

On je danas u meču za treće mjesto i bronzano odličje u kategoriji do 90 kilograma pobijedio Poljaka Jakuba Ozimeka.
1 komentar(a)
Marko Bubanja, Foto: Džudo savez Crne Gore
Ažurirano: 17.09.2016. 16:03h

Crnogorski džudista Marko Bubanja osvojio je bronzanu medalju na juniorskom prvenstvu Evrope u Malagi.

Bubanja je u prvom kolu savladao Hrvata Marka Kumrića, u drugom Lorisa Tasijea iz Francuske, dok je u meču za polufinale slavio protiv Johora Varapajea iz Bjelorusije.

U polufinalnom duelu poražen je od Rusa Mihaila Igolnikova, srebrnog sa juniorskog prvenstva svijeta 2014. godine

Bronzano odičje pripalo je i Aurelienu Diseu iz Francuske.

Novi šampion postao je Rus Igolnikov, koji je u finalnom meču bio bolji od naturalizovanog Španca Nikolasa Šerazdišvlija.

Od ostalih crnogorskih predstavnika, Arso Milić je u kategoriji do 81 kilogram na startu poražen od Džespera Sminka iz Holandije, kao i Lazar Ćupić do 90 kilograma od Ukrajinca Oleksija Babenka.

U kategoriji preko 100 kilograma, Stefan Lutovac je u prvom kolu pobijedio Alekandra Krsmanovića iz Srbije, dok je u drugom izgubio od Francuza Mesija Katanža.

U ženskoj konkurenciji, Ivana Šunjević (do 63) u prvom kolu izgubila je od Barbare Kulik iz Poljske, Jovana Peković (do 70) je na startu eliminisala Njemicu Johanu Blic, dok je u drugom izgubila od Švajcarkinje Loriane Kuka.

U kategoriji preko 78 kilograma, Jovana Nikić, na startu je poražena od Eleonore Đeri iz Italije.

Najbliži odličju juče bio je Jusuf Nurković, koji je u kategoriji do 66 kilograma zaustavljen u repesažu, dok su ostali crnogorski prestavnici Ivana Nikolić (do 44), Mirjana Milić (do 57) i Balša Sinanović (do 73), eliminisani na startu takmičenja.

U nedjelju, posljednjeg dana šampionata u Malagi, na programu su borbe ekipa.