Nurković zaustavljen u repesažu

Juniorska džudo reprezentacija, Foto: Džudo savez Crne Gore
Ažurirano: 16.09.2016. 20:40h

Crnogorski džudisti bez medalje završili su prvi takmičarski dan juniorskog prvenstva Evrope u Malagi.

Najbliži odličju bio je Jusuf Nurković, koji je u kategoriji do 66 kilograma zaustavljen u repesažu.

Nurković je u prvom kolu bio slobodan, u drugom je pobijedio Moldavca Kornela Andriesa, dok je u trećem slavio protiv Holanđanina Roja Šipera.

U borbi za polufinale izgubio je od Bjelorusa Dmitrija Minkua, a doživio je poraz i na startu repesaža od Ukrajinca Bogdana Jadova.

Na startu su eliminisane Ivana Nikolić do 44 kilograma od Francuskinje Marin Žuli i Mirjana Milić do 57 kilograma od Bjeloruskinje Ulijane Minenkove.

Bez pobjede je završio i Balša Sinanović do 73 kilograma porazom od Gruzijca Georgija Katsilašvilija.

U subotu će na tatami Arso Milić (do 81), Marko Bubanja i Lazar Ćupić (do 90) i Stefan Lutovac preko 100, a u ženskoj Ivana Šunjević (do 63), Jovana Peković (do 70) i Jovana Nikić (preko 78 kilograma.

U nedjelju, posljednjeg dana šampionata u Malagi, na programu borbe ekipa.