Uspješno na premijeri, Crna Gora u tri seta pobijedila Švajcarsku

Naša selekcija se mučila u drugom setu, dijelom i u prvom, ali je na kraju upisala planiranu pobjedu, važnu na psihološkom planu.
53 pregleda 2 komentar(a)
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 16.09.2016. 18:40h

Iako nijesu briljirali, što je bilo i za očekivati, jer je prvi meč, a tek ih čekaju pravi protivnici, upisali su planiranu pobjedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - odbojkaši Crne Gore savladali su večeras u "Morači" ekipu Švajcarske 3:0 (25:21, 25:23, 25:18), u utakmici 1. kola druge runde kvalifikacija, i na najbolji način počeli peti pohod ka nečemu što crnogorska odbojka sanja od nezavisnosti - plasmanu na veliko takmičenje.

Ali, tek kreće pravi posao, naša reprezentacija sjutra veče (19 sati) igra protiv Španije, koja je u prvom kolu dva seta mučila Njemačku, ali su bronzani sa posljednjeg Svjetsog prvenstva, prvi favoriti grupe, na kraju slavili sa 3:0 (25:23, 25:23, 25:16).

Postava – teničar Dabović, korektor Ćulafić, primači Bojić i Ćaćić, srednji blokeri Gojko Ćuk i Ječmenica, te libero Lakčević dobro je počela meč, na prvom tehničkom tajm-autu je imala prednost od 8:4, vrlo brzo je bilo i 12:7, 14:10 i 19:15.

Međutim, uslijedio je pad koncentracije kod domaćina, pa je Švajcarska uspjela čak da izjednači na 19:19, i primora Boškana na tajm-aut, ali i izmjene tehničara i korektora, pa su Strugar i Minić zamijenili Dabovića i Ćulafića. Novu prednost, od tri poena, donijeli su, međutim, Švajcarci sa tri uzastopne greške, čime je i prelomljen ovaj set.

Postava koja je završila prvi, počela je drugi set, ali je mučila do pred kraj ovog perioda igre. Švajcarska je, naime, vodila veći dio seta, u jednom trenutku i 18:14, zahvaljujući slabijem prijemu naše reprezentacije, i činilo se da može do izjednačenja. Ipak, “crveni” su se na vrijeme probudili, pa su prvo stigli do izjednačenja na 19:19, a onda je na 20:20 naša selekcija uzela dva poena u nizu (servis greška protivnika i kontra Bojića), koji su bili dovoljni za vođstvo od 2:0.

U trećem setu dileme nije bilo, Švajcarska se držala do 4:4, od prvog tehničkog tajm-auta (8:5) sve je bilo lako za domaćina...

Crna Gora – Švajcarska 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)

Podgorica – Dvorana: „Morača“.Gledalaca: 1.000. Sudije: Zulfugarov (Azerbejdžan) i Milonakis (Grčka). Poeni iz napada: Crna Gora 43, Švajcarska 29. Poeni iz bloka: Crna Gora 5, Švajcarska 5. Poeni iz servisa: Crna Gora 5, Švajcarska 4. Greške: Crna Gora 24, Švajcarska 22.

Crna Gora: Minić 12, Dabović 1, Babić, G. Ćuk 3, Strugar 3, Ćaćić 15, Radonić (libero 2), Lakčević (libero 1), Bojić 13, B. Ćuk, Milić, Vukašinović, Ječmenica 4, Ćulafić 2.

Švajcarska: Hangi 4, Gugli 1, Felaj, Gajger, Štagmajer 6, Urlih, Valcer, Ros 1, Đokić 7, Zuter (libero 1), Brandli, Ehrat 8, Hagenbuh (libero 2), Gerber 11.