Danska olimpijski prvak, Karabatić tragičar

Najbolji rukometaš svijeta je pri rezultatu 27:25 za Dance upropastio dva napada - u završnici 58. minuta je dozvolio da mu loptu pri vođenju otme Henrik Toft-Hansen, a tačno 60 sekundi kasnije je napravio korake. Povratka nije bilo...
7 komentar(a)
Ažurirano: 21.08.2016. 18:55h

Dva puta su bili evropski prvaci, tri puta svjetski vicešampioni, a na olimpijskim igrama su samo jednom u šest nastupa stizali do polufinala i ostali četvrti, i to davne 1984. godine.

Sada su ostvarili snove - u finalu u Rio de Žaneiru, rukometaši Danske su savladali dvostrukog uzastopnog olimpijskog šampiona Francusku sa 28:26.

Finale nije imalo izrazitog heroja, ali jeste apsolutnog tragičara, Nikolu Karabatića.

Mikel Hansen je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa osam golova, a po četiri su postigli Henrik Toft-Hansen, Morten Olsen, Kasper Sendergord i Lase Svan-Hansen.

Kod Francuza je najbolji bio 39-godišnji golman Tjeri Omeje sa 15 odbrana. Mihael Gigu je mrežu zatresao šest, a tragičar Karabatić pet puta.

Heroj Danske je i jedan Islanđanin, Guđmundur Guđmundson. Sjajni trener je svoju zemlju još 2008. senzacionalno doveo do finala Olimpijskih igara u Pekingu, ali je izgubio baš od Francuske. Sada se osvetio kao selektor Danske.