Crna Gora najuspješnija u Ploeštiju

Sa po dvije zlatne i srebrne medalje, te jednom bronzom, Crna Gora najuspješnija u konkurenciji 29 zemalja
2 komentar(a)
Dzudo juniori, Foto: DZSCG
Ažurirano: 21.08.2016. 18:09h

Crna Gora je najuspješnija reprezentacija na Evropskom juniorskom kupu u džudou, koji je održan u rumunskom Ploeštiju.

Crnogorski džusisti, predvođeni selektorom Hubertom Rorauerom, osvojili su po dvije zlatne i srebrne, te jednu bronzanu medalju i pokazali da se u budućnosti od njih mogu očekivati vrhunski rezultati.

Zlatnu medalju u konkurenciji do 90 kilograma osvojio je Marko Bubanja, dok je u kategoriji do 70 kilograma najbolja bila Jovana Peković.

Druga mjesta osvojili su Arso Milić u kategoriji do 81 kilogram (zbog zdravstvenih problema, nažalost, nije mogao da nastupi u finalu), i Ivana Nikolić u kategoriji do 44 kilograma, iako je još uvijek kadetkinja.

Treće mjesto pripalo je Jovani Nikić u kategoriji preko 78kilograma.

Na Evropskom kupu nastupilo je 269 takmičara iz 29 zemalja.