Vujina Slovenija protiv Danske u četvrtfinalu

Tim Veselina Vujovića je u posljednjem kolu grupe B savladao Poljsku sa 25:20, dok su Danci izgubili derbi od Francuske (30:33)
5 komentar(a)
Danijel Narsis, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.08.2016. 19:57h

Dosta stvari je ostalo da se riješi na rukometnom turniru na Olimpijskim igrama, ali je prvi par polufinala poznat - Slovenija će igrati protiv Danske.

Tim Veselina Vujovića je u posljednjem kolu grupe B savladao Poljsku sa 25:20 i ostao iza Njemačke, koja je bila bolja od Egipta (31:25).

Vuja je odmarao organizatora igre Deana Bombača, ali to nije smetalo „deželi”, koja je na početku 2. poluvremena serijom 5:1 povela 18:14, a potom sa četiri vezana gola stigla do rekordnih plus pet (22:17) na 11 minuta do kraja.

Miha Zarabec je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa sedam golova, dok je kod Poljaka najbolji bio Karol Bjelecki sa četiri.

Poljaci su ostali četvrti, a u četvrtfinalu će igrati sa pobjednikom grupe A. To će biti Hrvatska, ako u meču koji počinje 50 minuta nakon ponoći savlada Tunis. Ukoliko ne uspije, prva će biti Francuska.

Aktuelni olimpijski i svjetski šampion je u velikom derbiju dana savladao Dansku (33:30) i ostavio je na 3. mjestu u grupi.

Blistali su Kentan Mae sa devet i Danijel Narsis sa osam pogodaka, dok je u poraženom timu, kao po običaju, prednjačio Mikel Hansen sa osam golova.

Brazil igra nebitan meč protiv Švedske, jer se zna da Skandinavci idu kući, a da će domaćin biti 3. u grupi B i igrati sa Hrvatskom ili Francuskom.

Za razliku od njih, Katar i Argentina će u direktnom obračunu riješiti ko će bti 4. u grupi A i ići na megdan aktuelnom evropskom prvaku Njemačkoj.