Del Potro nije izdržao do kraja, Marej odbranio zlato iz Londona

86 pregleda 5 komentar(a)
Endi Marej, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.08.2016. 00:34h

Britanski teniser Endi Marej pobjednik je olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru.

Marej je u finalnom meču savladao Argentinca Huana Martina Del Potra 3:1 (7:5, 4:6, 6:2, 7:5) i drugi put uzastopno osvojio olimpijsko zlato.

Britanac je do pobjede u finalu došao nakon četiri sata i dva minuta igre.

Bronzanu medalju osvojio je Japanac Kei Nišikori, nakon što je u meču za treće mjesto savladao Rafaela Nadala 2:1 (6:2, 6:7, 6:3).

Ruskinjama zlato u dublu

Ruske teniserke Ekaterina Makarova i Elena Vesnina osvojile su zlatnu medalju u Rio de Žaneiru, u konkurenciji dublova.

One su u finalu savladale švajcarski par, Timeu Baščinski i Martinu Hingis sa 6:4, 6:4.

Do pobjede u finalu došle su nakon sat i 38 minuta igre.

Bronzano odličje osvojile su Čehinje Lusi Safarova i Barbara Stricova.

Amerikancima zlato u miksu

Amerikanci Betani Matek-Sands i Džek Sok osvojili su titulu olimpijskih pobjednika u konkurenciji mješovitih parova u tenisu.

Oni su u Rio de Žaneiru, u finalu, savladali sunarodnike Venus Vilijams i Rajeva Rama 2:1, po setovima 6:7, 6:1, 10:7.

Bronzane medalje u mješovitim parovima osvojili su Česi Lucie Hradecka i Radek Štepanek koji su svladali Indijce Saniju Mirzu i Rohana Bopannu 2:0 (6:1, 7:5).