Felps karijeru završava sa 28 olimpijskih medalja
25 komentar(a)
Felps, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.08.2016. 03:15h

Majkl Felps oprostio se zlatnom olimpijskom medaljom - ukupno 23. u karijeri.

Najtrofejniji olimpijac svih vremena bio je večeras dio američke štafete 4x100 metara mješovito, koja je osvojila prvo mjesto, ispred Velike Britanije i Australije.

Felps je u Riju osvojio šest medalja, pet zlatnih i jednu srebrnu, a karijeru završava sa 23. najsjajnija odličja, tri srebrna i dva bronzana.

Ukupno 28 olimpijskih medalja, što je podvig kakav će teško biti dostignut u skorijoj budućnosti.

Felps je plivao leptir, kao treći član štafete, u kojoj su bili i Rajan Marfi, Kodi Miler i Nejtan Adrijan.

Njih četvorica oborili su olimpijski rekord 3:27,95, a Marfi u prvoj izmjeni postavio najbolji rezultat svih vremena na 100 leđno (51,85).

Amerikanci su od 1960. godine osvojili zlatne medalje na svim Igrama u ovoj disciplini, osim u Moskvi 1980. godine, gdje se nisu ni pojavili.

Srebrna medalja pripala je štafeti Velike Britanije, zvaničnim prvacima svijeta (3:29,24), a bronzana Australiji (3:29,93).

Amerikanke najbolje u štafeti

Ženska plivačka štafeta Sjedinjenih Američkih Država osvojila je zlatnu medalju u trci na 4x100 mješovito na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Amerikanke, koje su plivale u sastavu Ketlin Bejker, Lili King, Dena Volmer i Simon Manuel, do zlatnog odličja došle su u vremenu tri minuta, 53 sekunde i 13 stotinki.

Štafeta SAD bila je najbolja i u Londonu.

Srebrnu medalju osvojila je štafeta Australije (3:55,00), a bronzanu Danska (3:55,01).

Paltrinieriju zlato na 1.500 metara

Italijanski plivač Gregorio Paltrinieri osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u trci na 1.500 metara slobodnim stilom.

On je u Rio de Žaneiru trku završio za 14 minuta i 34 sekunde i 57 stotinki.

Amerikanac Konor Džeger bio je srebrni (14:39,48), dok je bronzani bio Italijan Gabriele Deti (14:40,86). Londonu.

Dankinja Blum najbolja na 50 metara slobodno

Danska plivačica Pernila Blum nova je olimpijska šampionka na 50 metara slobodno.

Ona je do zlatnog odličja došla u vremenu 24 sekunde i sedam stotinki.

Amerikanka Simon Manuel bila je srebrna (24:09), dok je bronzanu medalju, kao u Londonu, osvojila Bjeloruskinja Aleksandra Herasimenija (24:11).

Šampionka iz Londona, Holanđanka Ranomi Kromoviđojo, trku je završila kao šestoplasirana.