Nadal i Lopes najbolji u dublu

2 komentar(a)
Mark Lopes i Rafael Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.08.2016. 11:23h

Španski teniseri Rafael Nadal i Mark Lopes osvojili su zlatnu medalju u konkurenciji parova na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Oni su u finalu savladali Rumune Horia Tekaua i Florina Mergea 2:1, po setovima 6:2, 3:6, 6:4.

Nadalu je to drugo olimpijsko odličje, nakon što je u Pekingu pobijedio u pojedinačnoj konkurenciji.

On u Rio de Žaneiru može osvojiti medalji i u pojedinačnoj konkurenciji, nakon što je izborio plasman u polufinale.

Posljednji teniser koji je na istim olimpijskim igrama osvojio zlato u singlu i dublu bio je Čileanac Nikolas Masu 2004. godine u Atini.

U meču za treće mjesto i bronzanu medalju Amerikanci Stiv Džonson i Džek Sok bili su bolji od kanadskog para Danijel Nestor i Vasek Pošpisil 2:0 (6:2, 6:4).