Ledecki do zlata sa svjetskim rekordom, Ervin nakon 16 godina ponovo zlatni

78 pregleda 0 komentar(a)
Keti Ledecki, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.08.2016. 11:14h

Američka plivačica Keti Ledecki osvojila je zlatnu olimpijsku medalju i postavila novi svjetski rekord u trci na 800 metara slobodno.

Ledecki, koja je bila zlatna i u Londonu u toj disciplini, pobijedila je u vremenu osam minuta, četiri sekude i 79 stotinki.

To je njeno četvrto zlatno, ukupno peto odličje u Rio de Žaneiru.

Bila je zlatna i na 200 i 400 metara slobodno i štafeti 4x200 slobodno, dok je na 4x100 metara slobodno bila srebrna.

Srebrnu medalju osvojila je Britanka Džes Karlin (8:16,17), dok je bronza pripala Mađarici Boglarki Kapaš (8:16,37).

Ervinovo prvo zlato nakon Sidneja

Američki plivač Entoni Ervin novi je olimpijski prvak na 50 metara slobodno.

On je u Rio de Žaneiru, u finalu, trijumfovao u vremenu 21 sekunda i 40 stotinki i nakon 16 godina ponovo osvojio zlatno odličje odličje u toj disciplini.

Bio je zlatni i na Igrama u Sidneju 2000. godine.

Šampion iz Londona i zvanični svjetski prvak, Francuz Floran Manadu osvojio je srrebrnu medalju sa stotinkom zaostatka za pobjednikom.

Skuling iznenadio favorite

Džozef Skuling iz Singapura novi je olimpijski prvak u plivanju na 100 metara leptir stilom.

On je u finalu pobijedio u vremenu 50 sekundi i 39 stotinki i osvojio prvo zlatno olimpijsko odličje u plivanju u istoriji Singapura.

Sa 65 stotinki zaostatka, sa identičnim vremenom, srebrnu medalju podijeli su Amerikanac Majkl Felps, Južnoafrikanac Čad le Klo i Mađar Laslo Čeh.

Felpsu je to peto odličje u Rio de Žaneiru, nakon četiri zlatne na 200 metara leptir i mješovito i štafetama 4x100 i 4x200 metara slobodno.

U karijeri je na Olimpijskim igrama osvojio 27 medalja, 22 zlatne, tri srebrne i dvije bronzane medalje.

Dirado zlatna na 200 metara leđno

Američka plivačica Medlin Dirado nova je olimpijska šampionka na 200 metara leđno.

Ona je u finalu trijumfovala sa rezultatom dva minuta, pet sekundi i 99 stotinki.

To je njeno drugo zlatno odličje u Rio de Žaneiru, nakon što je slavila i sa američkom štafetom 4x200 metara slobodno.

Srebrnu medalju osvojila je Mađarica Katinka Hošu (2:06,05).

Hošu, koja je u samom finišu prepustila prvo mjesto, u Rio de Žaneiro osvojila je tri zlatne medalje, na 100 metara leđno i 200 i 400 metara mješovito.

Bronzana medalja pripala je Kanađanki Hilari Kaldvil (2:07,54).

Bronzana je pripala Amerikancu Nejtanu Edrianu (21.49).