Felpsu je to četvrto zlato na Igrama u Rio de Žaneiru, ukupno 22. olimpijsko u karijeri.
99 pregleda 3 komentar(a)
Majkl Felps, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.08.2016. 09:10h

Američki plivač Majkl Felps osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, u disciplini 200 metara mješovito.

Felps je finalnu trku završio za minut, 54 sekunde i 66 stotinki i četvrti put uzastopno osvojio zlatnu olimpijsku medalju u toj disciplini.

On je bio najbolji i na Igrama u Atini, Pekingu i Londonu.

Ima i po dvije srebrne i bronzane medalje.

Legendarni plivač u Rio de Žaneiru slavio je i na 200 metara leptir, a zlatne medalje osvajao je i u štafetama 4x100 i 4x200 metara slobodno.

Srebrni je bio Japanac Kosuki Hagino (1:56,61), dok je bronzana medalja Kinez Šun Vang (1:57,05).

Japanski plivač na ovim igrama ima i zlato na 400 metara mješovito.

Zvanični svjetski prvak i rekorder na 200 metara mješovito, Amerikanac Rajan Lohti, završio je na petom mjestu.

Marfi zlatni i na 200 leđno

Američki plivač Rajan Marfi novi je olimpijski prvak na 200 metara leđno.

Marfi, koji je u Rio de Žaneiru bio zlatni i na 100 metara leđno, finalnu trku isplivao je za minut, 53 sekunde i 62 stotinke.

Srebrnu medalju osvojio je Australijanac Mičel Larkin (1:53,96), dok je bronzani bio Rus Evgenij Rilov (1:53,97).

Manuel i Oleksiak zlatne na 100 metara slobodno

Američka plivačica Simona Manuel i Kanađanka Peni Oleksiak sa novim olimpijskim rekordom podijelile su zlatnu medalju na 100 metara slobodno.

Manuel i Oleksiak finalnu trku na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru isplivale su u istom vremenu - 52 sekunde i 70 stotinki.

To je kanadskoj plivačici treće odličje u Rio de Žaneiru, nakon srebra na 100 metara leptir i bronze u štafeti 4x200 metara slobodno.

Bronzana medalja pripala je Šveđanki Sari Sjostrom (52,99).

Šveđanka je u Riju bila zlatna 100 metara leptir i 200 metara slobodno.

Šampionka iz Londona, Holanđanka Ranomi Kromoviđojo, trku je završila kao petoplasirana, dok je svjetska rekorderka i prva favoritkinja trke, Australijanka Keti Kembel, bila šesta.

Japanka Kaneto najbolja na 200 metara prsno

Japanska plivačica Rie Kaneto osvojila je zlatnu olimpijsku medalju na 200 metara prsno.

Kaneto je do prve olimpijske medalje u karijeri došla u vremenu dva minut, 20 sekundi i 30 stotinki.

Ruskinja Julija Jefimova, kao i prije dva dana na 100 metara prsno, bila je srebrna (2:21,97), dok je bronzanu medalju osvojila Kineskinja Džinglin Ši (2:22,28).