Armrstong i Kančelara najbrži na hronometru

Kristin Armstrong, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.08.2016. 13:00h

Amerikanka Kristin Armstrong osvojila je svoje treće uzastopno olimpijsko zlato u biciklističkoj vožnji na hronometar. Ona je trku završila za 44 minuta i 26,42 sekunde

Armstrong je sa 43 godine najstarija na biciklističkom takmičenju u Riju, u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Ona je za 5,5 sekundi bila brža od Ruskinje Olge Zabelinskaje, koja je na prethodnim Igrama osvojila bronzu.

Holanđanka Ana van der Bregen osvojila je bronzanu medalju.

To je njeno drugo odličje u Riju, nakon što je u drumskoj trci osvojila zlato.

U muškoj konkurenciji na hronometar zlato je osvojio švajcarski biciklista Fabijan Kančelara.

On je trijumfovao u vremenu sat, 12 minuta i 15 sekundi.

Sa zaostatkom od 47 sekundi kao drugoplasirani je na cilj stigao Holanđanin Tom Dumulin, dok je bronzu osvojio dvostruki uzastopni šampion Tur de Fransa, Kris Frum sa 62 sekunde slabijim vremenom.

Britanac je za svega četiri sekunde nadmašio Španca Honatana Kastrovieha, koji je ostao bez medalje.