Silađi ponovo najbolji u disciplini sablja

Aron Silađi, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.08.2016. 12:17h

Mađarski mačevalac Aron Silađi osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u disciplini sablja.

Silađi, koji je bio zlatni u toj disciplini i u Londonu, u finalnom meču savladao je Amerikanca Derila Hamera 15:8.

Bronzano odličje pripalo je južnokorejskom takmičaru Džangvanu Kimu, koji je u duelu za treće mjesto bio bolji od Mojtana Anedinija iz Irana 15:8.

Deriglazovoj zlato u disciplini floret

Ruskinja Ina Deriglazova osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u mačevanju, u disciplini floret.

Ona je u finalnom meču savladala šampionku iz Londona, Italijanku Elisu di Francisku 12:11.

Deriglazova je tom pobjedom prekinula dominaciju Italijanki u toj disciplini, koje su zlatne medalje osvajale od Igara u Sidneju 2000. godine.

Bronzano odličje prialo je Tunižanki Ines Bubakri, koja je u meču za treće mjesto pobijedila Ruskinju Inu Šanaevu 15:11.