Čelmers zlatni na 100 metara slobodno

Kajl Čelmers, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.08.2016. 11:54h

Australijski plivač Kajl Čelmers novi je olimpijski šampion na 100 metara slobodno.

On je u Rio de Žaneiru do najvećeg uspjeha u karijeri došao u vremenu 47 sekundi i 58 stotinki.

Čelmers je juniorski prvak svijeta u toj disciplini.

Srebrnu medalju osvojio je Belgijanac Piter Tajmers (47,80), dok je šampion iz Londona, Amerikanac Nejtan Adrrian, morao da se zadovolji bronzanim odličjem (47,85).

Amerikankama zlato u štafeti 4x200 slobodno

Ženska plivačka štafeta Sjedinjenih Američkih Država pobijedila je u finalnoj trci 4x200 metara slobodno.

Američki tim, koji je nastupio u sastavu Elison Smit, Lin Smit, Medlin Dirado i Keti Ledecki, trijumfovao je u vremenu sedam minuta, 43 sekunde i tri stotinke.

Ledecki je osvojila treće zlatno odličje u Rio de Žaneiru, nakon što je slavila u trkama na 200 i 400 metara slobodno.

Ima i srebro u štafeti 4x100 slobodno.

Srebrnu medalju osvojila je štafeta Australije (7:44,87), dok je bronza pripala Kanadi (7:45,39).

Belmonte nova šampionka na 200 metara leptir

Španska plivačica Mireia Belmonte Garsija nova je olimpijska šampionka na 200 metara leptir.

Ona je bila srebrna prije četiri godine u Londonu, a do zlatnog odličja došla je u vremenu dva minuta, četiri sekunde i 85 stotinki.

To je njena druga medalja u Rio de Žaneiru, nakon što je bila bronzana na 400 metara mješovito.

Srebrnu medalju osvojila je Medlin Graves iz Australije (2:04,88), dok je bronzana, kao i u Londonu, Japanka Nacumi Hoši (2:05,20).

Hoši je zvanična svjetska šampionka u toj disciplini.

Balandin iznenadio na 100 prsno

Kazahstanac Dmitri Balandin novi je olimpijski prvak u plivanju na 200 metara prsno.

On je u Rio de Žaneiru priredio iznenađenje i trijumfovao u vremenu dva minuta, sedam sekundi i 46 stotinki.

Srebrnu medalju osvojio je Amerikanac Džoš Prino (2:07,53), dok je bronzani bio Rus Antoni Čupkov (2:07,70).

Zvanični svjetski prvak, Njemac Marko Koh, nastup u finalu završio je na sedmom mjestu.

Skokovi: Britancima zlatna medalja

Britanci Kris Mirs i Džek Lafer osvojili su zlatnu olimpijsku medalju u skokovima u vodu sa skakaonice od tri metra.

Mirs i Lafer do titule u Rio de Žaneiru stigli su sa 454,32 boda.

Amerikanci Majkl Hikson i Sem Dorman bili su srebrni sa 450,21 bod, dok je bronzana medalja pripala Kinezima Kai Kinu i Juan Čau sa 443,70 bodova.