Poraz vaterpolista od Italije, opet prokockan posljednji napad

Crna Gora - Italija, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.08.2016. 17:24h

Crnogorski vaterpolisti su odigrali napadački veoma loš meč i protiv tima kakav je Italija poraz je bio logičan - "azuri" su slavili sa 6:5 i upisali treći trijumf na OI koji ih je odveo u četvrtfinale.

A za četvrtfinale, Crna Gora će morati dobro da se pomuči, do kraja grupe ima da odigra još dvije utakmice (u petak protiv SAD i nedjelju sa Španijom), a trijumf nad "jenkijima" bi je odveo među osam najboljih.

Daleko od toga da je bilo šta izgubljeno, ali "ajkule" moraju da pronađu model u napadu, pogotovo kada imaju igrača više...

Upravo je taj segment danas podbacio, Crna Gora je iskoristila samo tri puta od 11 pokušaja kada je imala igrača više u vodi, ali je i pored toga imala napad da izbjegne poraz.

Šut Darka Brguljana je, međutim, izblokiran...

"Italija je odigrala dobro, pokazala je da je nezgodan rival za nas. Napad nam nije funkcionisao, a defanzivno smo dobro odradili utakmicu. Italijani su veoma agresivni, još kada je Tempesti raspoložen teško je doći do gola. Ipak smo morali bolje", rekao je Predrag Jokić.

Crna Gora - Italija 5:6 (1:2, 1:1, 0:1, 3:2)

Rio de Žaneiro - Bazen "Marija Lenk". Gledalaca: 350. Sudije: Molnar (Mađarska), Stavridis (Grčka). Igrač više: Crna Gora 11 (3), Italija 9 (4). Peterci: Italija 1 (1).

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan 1, Pasković, Petrović, Da. Brguljan 2, Radović, Janović, Čučković, Ivović 1, Mišić 1, Klikovac, Jokić, Šćepanović (pet odbrana).

Italija: Tempesti (sedam odbrana), Di Fulvio 3, Đito, Filjoli 1, Fondeli, Veloto, Nora, Galo 1, K. Prešuti 1, Bodegas, Ajkardi, N. Prešuti, Del Lungo.

TOK MEČA

Poraz Crne Gore - Italija je pobijedila rezultatom 6:5.

Darko Brguljan je pokušao, ali je njegov šut izblokiran...

Tajm-aut Gojkovića na 34 sekunde prije kraja.

5:6 - Draško Brguljan u napadu s igračem više (1.31).

Sada "ajkule" imaju i napad s igračem više.

Odbranila se Crna Gora (1.55 do kraja).

Tajm-aut Kampanje na 2.22 do kraja meča. Isključen je Draško Brguljan.

Jokić je u napadu s igračem više uplivao u dva metra...

4:6 - Filjoli iz peterca (5.22).

Peterac je iznudio Ajkardi u duelu sa Jokićem.

4:5 - Darko Brguljan u napadu s igračem više (5.50).

3:5 - Di Fulvio u napadu s igračem više (6.25).

3:4 - Mišić je u posljednjim sekundama napada pronašao put do mreže (7.05).

I u posljednjoj četvrtini Italijani imaju prvi napad, ali su se odbranili naši vaterpolisti.

Kraj treće četvrtine - plus dva za Italije - 4:2.

Odbranila se Crna Gora...

Tajm-aut Kampanje (1.04).

Šćepanović je odbranio šut Fondelija.

Još jedan propušteni napad s igračem više.

Tajm-aut Gojkovića prije napada s igračem više (2.22 do kraja).

Ivović nije mogao do gola, brani Tempesti.

2:4 - Di Fulvio s igračem više (5.01).

Opet Crna Gora nije pogodila u napadu s igračem više.

Isključenje je iznudio Mišić.

Sada je stativu pogodio Di Fulvio.

Klikovac je pogodio prečku.

Počela je treća četvrtina. Prvi napad ima Italija.

Kraj prvog poluvremena - Crna Gora ima gol minusa (3:2).

Sada isključenje Ivovića, ali je Bodegas promašio.

Klikovac je promašio sa dva metra u napadu s igračem više.

Kontrafaul Italijana, a onda i napad Crne Gore s igračem više na 2.19 do kraja 2. dionice.

2:3 - Darko Brguljan (2.43).

1:3 - Kristijan Prešuti je dao gol u napadu s igračem više (3.33).

Darko Brguljan je pogodio prečku, Crna Gora nema rješenja u napadu.

Italija nije ni šutnula na gol u napadu s igračem više.

Tajm-aut Kampanje 5.04 do kraja druge četvrtine.

Odbranila se Crna Gora, ali je potom isključen Janović.

Italijani imaju napad s igračem više.

Tempesti je zaustavio Paskovića, koji je pokušao da ga lobuje.

Počela je druga četvrtina. Prvi napad nije iskoristila Italija, a potom se revanširala i Crna Gora.

Kraj prve četvrtine.

Kontrafaul Di Fulvija.

Tajm-aut Alesandra Kampanje na 19 sekundi prije kraja četvrtine.

1:2 - Ivović je pogodio u napadu s igračem više (1.09).

Tajm-aut Gojkovića prije napada s igračem više na minut i 25 sekundi prije kraja prve četvrtine.

Sada Italijani nisu iskoristili napad s igračem više.

0:2 - Di Fulvio (4.05).

Još jedan napad s igračem više nije iskoristila Crna Gora - sada je neprecizan bio Ivović.

Janović nije pogodio u napadu s igračem više.

0:1 - Galo je pogodio u napadu s igračem više (6.01).

Utakmica je počela.

Treći meč na Olimpijskim igrama crnogorski vaterpolisti igraju protiv Italije (18 časova).

"Azuri" su pobijedili u prve dvije utakmice u Rio de Žaneiru (protiv Španije i Francuske) i s te strane su u boljoj situaciji pred derbi od "ajkula" koje jednostavno moraju da jure trijumf.

Naš tim je na startu savladao Francuze, a onda i izgubio od Hrvatske nakon čega je postalo jasno da će Crna Gora teško do prvog mjesta u grupi B.

U našoj grupi je već odigran jedan meč - Sjedinjene Američke Države su opravdale ulogu favorita protiv Francuske i slavile sa 6:3.