Serena Vilijams preskočila prvu prepreku u Riju

Serena Vilijams, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.08.2016. 17:40h

Najbolja teniserka svijeta Serena Vilijams pobjedom je krenula odbranu olimpijskog zlata iz Londona. Amerikanka je u dva seta bila bolja od Australijanke Darije Gavrilove (6:4, 6:2).

Vilijams je prva servirala u meču i suočila se sa tri brejk lopte, ali je uspjela da osvoji gem. Uslijedila je razmjena brejkova, ali je Amerikanka osvojila jedan više i prvi set dobila sa 6:4.

U drugom setu Vilijams je u 4. gemu oduzela servis protivnici, koja je uspjela da spasi dvije od tri vezane brejk lopte, ali nakon brejka više nije imala snage da se vrati u meč. Serena je slavila nakon sat i po igre.

Serena Viliajms ima tri olimpijska zlata, ali je u singlu salvila samo prije četiri godine. sa Sestrom Venus slavila je u dublu 2000, i 2008. godine.

U 16-tini finala Serena će igrati protiv bolje iz duela Šveđanke Johane Larson i Francuskinje Aliz Korne.

Teniski turnir je počeo sa zakašnjenjem i uz dosta problema zbog jakog vjetra u Rio de Žaneiru.