Dva lica "ajkula": Crna Gora bolja od Francuske na startu

Naši vaterpolisti pobijedili "trikolore" rezultatom 7:4
88 pregleda 0 komentar(a)
Aleksandar Radović, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.08.2016. 23:48h

Dva poluvremena i dva lica, na kraju je ipak urađeno ono najvažnije - Crrna Gora je pobijedila Francusku na startu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru.

Bilo je 7:4, i to nakon što su "ajkule" na poluvremenu vodile sa 5:0, a onda dozvolile protivniku da se ponada da ipak može da izbjegne poraz.

Francuzi su, naime, smanjili na 5:3, pa na 6:4, čak i imali napad da priđu na minus jedan, ali je presudio kvalitet crnogorskih vaterpolista, pa je na kraju rutinski upisan trijumf na koji je svako i računao.

Aleksandar Radović je predvodio Crnu Goru sa tri gola, dva je dao Darko Brguljan, a po jedan Saša Mišić i Vjekoslav Pasković.

Ovo je bio i najlakši meč tima Vladimira Gojkovića u grupi, sada slijedi paklen ritam, a prvi naredni rival je Hrvatska - od 1.50 časova u noći između ponedjeljka i utorka.

Hrvati su u prvom kolu bili bolji od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 7:5.

TOK MEČA

Kraj meča - Crna Gora je savladala Francusku sa 7:4 na otvaranju Olimpijskih igara.

Tajm-aut Francuske 16 sekundi prije kraja, imaće napad s igračem više.

4:7 - Darko Brguljan (0.35).

Posljednji minut je počeo, Crna Gora je na korak od pobjede na startu OI.

Radović je izblokiran, Crna Gora je lako prokockala napad s igračem više.

Tajm-aut Gojkovića prije napada s igračem više. Do kraja meča je ostalo još 3.31.

4:6 - Pason (4.30) lobom je savladao Šćepanovića.

3:6 - Radović je prekinuo mučenje u napadu i pogodio iz faula (4.58).

3:5 - Marzuki (5.59), Francuska ima dva gola minusa.

2:5 - Kruzija (6.38).

Ivović je pogodio prečku sa dva metra.

Počela je posljednja četvrtina napadom Crne Gore.

Kraj treće četvrtine - Crna Gora nije dala gol u ovih osam minuta, ali ima sigurnih 5:1.

Garso je odbranio šut Janovića u napadu s igračem više.

1:5 - Kac je pogodio u napadu s igračem više (2.10). Pogodak Francuske nakon skoro 22 minuta igre...

Francuska ima napad s igračem više nakon isključenja Darka Brguljana. Do kraja treće četvrtine je ostalo još 2.33.

Petrović je promašio zicer sa dva metra, ostaje 5:0 za "ajkule".

Tajm-aut Gojkovića, Crna Gora ima napad s igračem više.

Opet se Crna Gora odbranila s igračem manje.

Crna Gora nije iskoristila napad s igračem više.

Počela je treća četvrtina. Prvi napad ima Crna Gora.

Već sada je izvjesno - trebalo bi ovo da bude sigurna pobjeda Crne Gore na otvaranju Olimpijskih igara u Riju. Naš tim vodi sa 5:0 protiv Francuske - dva gola je dao Radović, po jedan Darko Brguljan, Mišić i Pasković.

Kraj prvog poluvremena.

0:5 - Pasković u napadu s igračem više (0.33).

Odbranila se Crna Gora.

Francuska će imati napad s igračem više nakon tajm-auta. Do kraja poluvremena je ostalo još minut i 47 sekundi.

0:4 - Mišić je pogodio u napadu s igračem više (2.10).

Tajm-aut Gojkovića na 2.21 do kraja druge dionice.

Odlična odbrana crnogorskih vaterpolista je nastavljena i u drugoj četvrtini.

0:3 - Radović (5.26).

Šćepanović je odbranio šut Marzukija u napadu Francuske s igračem više.

Crna Gora je imala prvi napad u drugoj četvrtini.

Kraj prve četvrtine. Crna Gora ima dva gola prednosti - 2:0.

Crna Gora se odbranila. Kruzija je pogodio stativu.

Francuska ima napad s igračem više. Tajm-aut na 55 sekundi prije kraja prve četvrtine.

0:2 - Darko Brguljan (1.16).

Sada stativa i na drugoj strani - gađao je Simon.

Ni Darko Brguljan nije dao gol u napadu s igračem više, opet je pogođena stativa.

Radović je pogodio stativu u napadu s igračem više.

Još jedan napad s igračem više naše reprezentacije. Tajm-aut Gojkovića.

Ivović je odlično izgradio poziciju, ali i bio neprecizan u šutu.

Sada kontrafaul Francuske.

Blari je s dva metra pogodio stativu gola Šćepanovića, koji je u narednom napadu zauustavio šut Kruzije.

0:1 - Radović u napadu s dva igrača više (6.25).

Crna Gora ima prvi napad s igračem više.

Propušten je po jedan napad na obje strane.

Utakmica je počela, prvi napad ima Crna Gora.

Crnogorski vaterpolisti večeras startuju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Prvi rival timu Vladimira Gojkovića je Francuska, objektivno i najlakši protivnik u grupi u kojoj su još Hrvatska, Italija, Španija i SAD.

Hrvati su na startu bili bolji od SAD (7:5), dok je Italija u derbiju savladala Špance (9:8).