Isagire spasao čast Špancima, Frum pred promocijom Tur d' Fransa

1 komentar(a)
Jon Isagire, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.07.2016. 16:43h

Španski biciklista Jon Isagir pobijedio je danas na 20. etapi biciklističke Trke kroz Francusku, dok je Kristofer Frum zadržao vođstvo u generalnom plasmanu pred poslednji dan.

Isagir je stazu dugu 146 i po kilometara od Meževa do Morzina prešao za četiri sata, šest minuta i 45 sekundi, a iza njega su završili Harlinson Pantano, Vinčenco Nibali, Žulijan Alafilip i Rui Košta.

To je bila prva etapna pobeda nekog španskog bicikliste na ovogodišnjem Tur de Fransu.

Britanac Kristofer Frum je pretposlednju etapu završio tako što je ušao u cilj sa četvoricom timskih kolega iz ekipe Skaj.

Frum pred posljednju etapu u generalnom plasmanu ima više od četiri minuta prednosti u od najbližih pratioca Romena Bardea, Naira Kintane i Sajmona Jejtsa.

Trka kroz Francusku završiće se sjutra na Jelisejskim poljima u Parizu, a posljednja etapa počeće u Šantiliju i duga je 113 kilometara.