Bronzana medalja za Jovanu Peković

Jovana Peković, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 10.07.2016. 18:18h

Drugog dana Evropskog juniorskog kupa u mađarskom gradu Pakšu crnogorski džudisti osvojili su još jednu medalju - bronzano odličje zaslužila je Jovana Peković!

Ona je medalju u kategoriji do 70 kilograma, u kojoj je nastupilo 17 takmičarki, zaslužila izborivši četiri pobjede u pet mečeva.

U prvom meču savladala je Ruskinju Jekatarinu Tokarevu, da bi je u drugom meču zaustavila Italijanaka Alesandra Prodocimo, koja je kasnije stigla do finala u kojem je poražena od Loriane Kuke (Švajcarska).

U repasažnim borbama Pekovićeva je savladala Renatu Lornic (Mađarska), Petru Opresnik (Slovenija) i Mihaelu Poleres (Austrija).

Bez medalje ostali su Jovana Nikić, Mirjana Milić, Ivana Šunjević, Marko Gušić i Balša Sinanović.

U konačnom plasmanu sa jednim prvim mjestom (Marko Bubanja), jednim trećim (Jovana Peković) i jednim sedmim mjestom (Jovana Nikić), Crna Gora je osvojila šestu poziciju u konkurenciji 24 zemlje, koliko je nastupilo na Evropskom kupu.