Furtulu 60 centimetara dijelilo od finala EP

65 pregleda 0 komentar(a)
Danijel Furtula, Foto: Cokcg.org
Ažurirano: 07.07.2016. 17:27h

Crnogorski atletičari vratiće se sa Evropskog prvenstva iz Ajndhovena bez izborenog finala.

Danijel Furtula nije uspio da prođe među najboljih 12 u bacanju diska.

U današnjim kvalifikacijama, 23-godišnji Mojkovčanin osvojio je 15. mjesto sa dužinom 63 metra i 14 centimetara.

Norma za sjutrašnje finale je iznosila 64 metra.

Plasman u završnicu izborilo je deset atletičara koji su prebacili normu i još dvojica, Holanđanin Smit (63,85 metara) i Italijan Kirhler (63,74), na osnovu rezultata.

U kvalifikacijama je nastupilo 30 bacača.

Dan ranije nastup su u kvalifikacijama završili Marija Vuković, Kristina Rakočević. Vukovićeva je u skoku uvis bila 18. u ukupnom plasmanu kvalifikacija sa preskočenih 185 centimetara.

Rakočević je u bacanju diska, u svojoj kvalifikacionoj grupi, zauzela 11. mjesto sa rezultatom 54,35 metara, koji je bacila u prvoj seriji.

Najzad, Darko Pešić je zbog povrede prekinuo je takmičenje u desetoboju. Šampionat je završio nakon četiri discipline, sa 3.011 bodova, na 23. mjestu...