Kvarežma i Rui Patrisio heroji u penal seriji: Portugal prvi polufinalista Eura

Ažurirano: 30.06.2016. 22:05h

Portugal je peti put remizirao, a prvi je polufinalista Eura. Sastav Fernanda Santoša je, poslije 1:1 u 120 minuta četvrtfinalnog duela sa Poljskom, bolje izvodio penale od "orlova" - 5:3.

Kvarežma, ko bi drugi... Penal za prolaz. Goooooool!!! Portugal je u polufinalu!!!

Blaščikovski... Brani Rui Patrisio!!! Poljska pred eliminacijom, Portugal kuca na vrata polufinala!

Nani četvrti izvođač Portugala... Lagano! Poljska - Portugal 4:5!

Glik za Poljsku... Gol!!! Golmani nemoćni. Poljska - Portugal 4:4!

Mutinjo otvara treću seriju... Pogađa! Poljska - Portugal 3:4!

Milik... Precizan!!! Poljska - Portugal 3:3!!!

Renato Sančez, strijelac u regularnom toku... Gol!!! Poljska - Portugal 2:3!

Levandovski prvi izvođač Poljaka. Gol!!! Poljska - Portugal 2:2!

Prvi šutira Kristijano Ronaldo, koji nije iskoristio penal u meču sa Austrijom u grupi. Pogađa!!! Poljska - Portugal 1:2!!!

Statistika pokazuje da slabije prolaze reprezentacije koje prve izvode jedanaesterce.

Poljska će pokušati da postane prva reprezentacija na šampionatima koja je pobijedila dva meča zaredom nakon izvođenja jedanaesteraca. "Orlovi" su protiv Švajcaraca u osmini finala pogodili svih pet penala.

Polučasovno mrcvarenje lopte je završeno, prvi polufinalista Eura biće poznat nakon penal lutrije.

117. min - podsjećanje da je Kvarežma golom u 117. minutu riješio meč sa Hrvatskom u osmini finala. Meč Poljske i Portugala odlučiće jedanaesterci.

112. min - korner za Portugal. Bez opasnosti po Poljake.

110. min - uspavanku prekinuo navijač Portugala koji je utrčao na teren. Obezbjeđenje zakasnilo sa reakcijom, srećom, momak je imao dobre namjere.

Kraj prvog produžetka. Rivali oprezni, ne mare za maksimu Del Boja iz Mućki "Ko riskira - profitira". Čekaju se penali.

103. min - Nani iz daljine šutira pravo u Fabijanskog.

100. min - udarac Milika sa 20-ak metara. Patrisio bez posla.

Deset posljednjih šuteva Ronalda na šampionatu...

98. min - promjena Mačinski/Jodlovec u poljskom timu.

96. min - posljednja izmjena u portugalskom timu: Karvaljo/Danilo.

Poljska i Portugal su prve reprezentacije koje su igrale dva meča sa produžecima na istom šampionatu još od Italije i Francuske 2000.

Samo je Holandija odigrala više puta produžetke na evropskim šampionatima od Portugala.

91. min - počeo prvi produžetak.

I drugi put na šampionatu Poljska i Portugal naći će se u produžecima.

90. min - igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.

88. min - žuti karton pokazan poljskom rezervisti Kaputski.

86. min - nije noć Kristijana Ronalda. Sam ispred Fabijanskog promašio loptu i obradovao poljske navijače.

82. min - Grosicki na klupu, Kapustka na teren. Prva promjena u reprezentaciji Poljske.

81. min - umalo autogol Poljaka.

80. min - druga izmjena u portugalskom timu. Ulazi heroj osmine finala Kvarežma, izašao Žoao Mario.

74. min - upravo je Silva prvi zamijenjeni igrač na meču. Njegovo mjesto zauzima Žoao Mutinjo.

70. min - Portugalac Adrijan Silva u bilježnici Briha.

68. min - prilika za Milika, odbranio Rui Patrisio.

66. min - Gliku pokazan žuti karton zbog prekrašaja nad Ronaldom.

64. min - šut desnog beka Portugala Sedrika sa 30-ak metara iskosa. Nije bilo potrebe da Fabijanski interveniše.

56. min - Ronaldo šutirao pored gola.

Renato Sančez je treći najmlađi strijelac u istoriji šampionata. Ispred njega su Švajcarac Johan Vonlanten i Englez Vejn Runi.

49. min - prva šansa u nastavku. U padu Levandovski glavom zahvatio loptu i šutirao pravo u Patrisija.

46. min - počeo drugi dio.

Statistika prvog dijela.

Nakon prvih 45 minuta uvodnog meča četvrtfinala Eura, najzadovoljniji je - Bajern. U duelu Poljske i Portugala, "orlovi" poveli u 2. minutu golom Roberta Levandovskog, da bi pola sata kasnije izjednačio 18-godišnji Renato Sančez. Obojica su članovi njemačkog šampiona.

Poluvrijeme.

45. min - igraće se minut nadoknade. Nakon izjednačenja Portugal angažovaniji, Poljaci uzdrmani.

Novi član Bajerna je najmlađi igrač koji je postigao gol u nokaut fazi Eura. Bavarci imaju njuh za talente. Naredne sezone gledaćemo tandem Levandovski - Sančez.

33. min - gooooool! Renato Sančez!!! Osamnaestogodišnja zvijezda portugalskog fudbala našao je pravo vrijeme da postigne prvi gol u reprezentaciji. Poljska - Portugal 1:1!!!

30. min - Portugal traži jedanaesterac! Poljski štoper Bazdan je u kaznenom prostoru odgurnuo Ronalda. Njemački sudija Brih je odmahnuo rukom.

29. min - prozvali smo Ronalda. Šut sa 20-ak metara nije predstavljao veći izazov za poljskog golmana Fabijanskog.

26. min - Portugal za sada nemoćan: krila odsječena, kroz sredinu poljske odbrane nema prolaza, Ronaldo nervozan... Za 27 minuta bez pravog pokušaja.

23. min - Poljska bolja. U izglednoj poziciji Grosicki bio nesebičan i potražio Levandovskog, umjesto da šutira.

Levandovski je 36. put zatresao mrežu na 81 meču u dresu poljske reprezentacije.

17. min - šut Levandovskog, dobro postavljen Patrisio.

16. min - Portugal napada, ali se pokušaji odbijaju o čvrstu odbranu "orlova".

2. min - goooool! Vrijedilo ga je čekati! Robert Levandovski je postigao svoj prvi gol za Poljsku nakon sedam mečeva posta! Poljska - Portugal 1:0! Drugi najbrži gol u istoriji evropskih šampionata.

1. min - 70 sati iščekivanja je završeno: počela je četvrtfinalna faza Eura. Sa centra krenuli Poljaci.

Prije meča minut ćutanja žrtvama terorističkog napada na aerodromu Ataturk u Istanbulu.

Portugal nije poražen u posljednjih 11 takmičarskih mečeva, još od neuspjeha u meču sa Albanijom u septembru 2014. u kvalifikacijama za Euro.

Najbolji strijelac kvalifikacija za Euro Robert Levandovski nije postigao gol na posljednjih sedam mečeva poljske reprezentacije.

Kristijano Ronaldo je jedini igrač koji je postizao golove na četiri evropska šampionata, ukupno osam. Jedan mu nedostaje da dostigne rekordera Mišela Platinija.

Selektor Poljske Adam Navalka u meč će ući sa istih jedanaest koji su počeli duel sa Švajcarskom.

Njegov kolega na klupi Portugala Fernando Santoš promijenio je u početnoj postavi dvojicu igrača u odnosu na duel sa Hrvatima – umjesto Geriera na lijevom beku je Eliseu, dok je tinejdžer Renato Sančes zauzeo mjesto Andrea Gomeša u veznoj liniji.

Sastavi

Počinje četvrtfinalna runda na Evropskom prvenstvu!

U Marseju, u prvom meču igraju Poljska i Portugal.

„Orlovi“ su do četvrtfinala došli preko pobjeda u grupi nad Sjevernom Irskom (1:0) i Ukrajinom (1:0), i remija sa Njemačkom (0:0). U osmini finala, Levandovski, koji još nije postigao gol na Euru, i saigrači su imali više sreću u penal ruletu od Švajcaraca (1:1, 5:4).

Portugal je u grupi upisao tri remija (Island 1:1, Austrija 0:0, Mađarska 3:3). Nije pobijedio ni Hrvate u regularnih 90 minuta, ali je izvođenje jedanaesteraca spriječio rezervista Kvarežma, golom u 117. minutu.

Posljednji put dvije reprezentaciju su se srele krajem februara 2012. u prijateljskom meču u Varšavi, koji je završen bez golova.