Propuštena prva meč lopta za fajnl-for, Crna Gora poražena od Venecuele

1 komentar(a)
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Fivb.org
Ažurirano: 24.06.2016. 17:26h

Imali su šansu da pobjedom naprave, vjerovatno, odlučujući korak ka fajnl-foru, ali su propustili tu priliku - odbojkaši Crne Gore poraženi su danas u Tunisu od Venecuele 3:2 (25:19, 25:16, 19:25, 15:25, 15:13), nakon dva sata i šest minuta igre, u prvom kolu drugog turnira treće divizije Svjetske lige.

To je prvi poraz izabranika Slobodana Boškana, koji su u Meksiko Sitiju na prvom turniru, upisali sva tri trijumfa, protiv Njemačke, Meksika i Španije.

Venecuela je stigla do trećeg trijumfa (računajući i dva sa prvog turnira u Sloveniji), pa se izjednačila po broju pobjeda sa našom selekcijom na zbirnoj tabeli 12 reprezentacija u ovoj diviziji, ali je preuzela treće mjesto zahvaljujući boljem set-količniku.

Dobra vijest je i poraz Španije od Kineskog Tajpeha (3:1), jer su Španci, tako, propustili šansu da se izjednače sa tabeli sa našom selekcijom i uključe se u borbu za finalni turnir.

Tri najboljeplasirane selekcije će nakon dva turnira, zajedno sa domaćinom Njemačkom, izboriti plasman na fajnl-for u Frankfurtu (1 - 3. jul).

Starteri protiv Venecuele bili su - tehničar Strugar, korektor Minić, primači Ćaćić i Bojić, srednji blokeri Gojko Ćuk i Milić, te libero Lakčević.

Nakon prva dva, lako izgubljena seta, Boškan je odlučio da promiješa karte, pa je Bojića poslao na mjesto korektora (izašao je Minić), na prijem je ušao Božidar Ćuk, Dabović je zamijenio Strugara, a Ječmenica ušao umjesto Milića.

Promjena postave dala je rezultat u naredna dva seta, pa je Crna Gora uzvratila istom mjerom i odvela meč u taj-brek.

U odlučujućoj dionici, Crna Gora je vodila do 10:9, a onda je Venecuela sa tri poena u nizu preokrenula. Bojić je asom izjednačio na 12:12, ali je servis greškom donio Venecueli vođstvo od 13:12, da bi rrival naše selekcije došao do dvije meč lopte kada je nakon slabog prijema Ćaćića, Božidar Ćuk poslao loptu u aut.

Crna Gora je anulirala prvu meč loptu protivnika, drugu nije, zbog nove servis greške, ovoga puta Boža Ćuka...

Crnogorski odbojkaši u subotu igraće sa Tunisom selekcijom domaćina (23 sata), a u nedjelju sa Meksikom (17).

Crna Gora – Venecuela 2:3 (19:25, 16:25, 25:19, 25:15, 13:15)

Tunis – Palata sportova „El Menzah“. Gledalaca: 100. Sudije: Firouzi (Iran) i Mbuteke (Kamerun). Poeni iz napada: Crna Gora 49, Venecuela 60. Poeni iz bloka: Crna Gora 15, Venecuela 6. Poeni iz servisa: Crna Gora 6, Venecuela 8. Greška: Crna Gora 25, Venecuela 28.

Crna Gora: MINIĆ 6, Dabović 3, Babić, G. ĆUK 11, STRUGAR 1, ĆAĆIĆ 16, LAKČEVIĆ, BOJIĆ 10, Radunović, B. Ćuk 10, MILIĆ 7, Vukašinović, Ječmenica 6, Popović (libero 2).

Venecuela: BERETO 9, Gonzalez, MATA (libero), Rodrigez 7, Paez, VALENSIJA 10, KARASKO 2, PINERUA 17, Migel, KIJADA 9, RIVAS 20, Betankur.