Crnogorskim džudistima tri medalje

5 komentar(a)
Tamara Gardašević i Elma Ličina, Foto: Džudo savez Crne Gore
Ažurirano: 28.05.2016. 19:49h

Crnogorski džudisti su prvog dana kadetskog prvenstva Balkana u Kikindi osvojili tri medalje - po jednu zlatnu, srebrnu i bronzanu.

Zlatnu medalju u kategoriji do 52 kilograma osvojila je Tamara Gardašević, a u finalu je savladala drugaricu iz reprezentacije, Elmu Ličinu, za „šido“ prednosti.

Tamara je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je pobijedila Bugarku Makakovu, a u polufinalu tursku predstavnicu Biligić. Ličina je do finala slavila protiv Turkinje Berfin i Grkinje Zariopi.

Bronzanu medalju u muškoj konkurenciji, u kategoriji do 73 kilograma, osvojio je Nenad Sinanović, koji je u borbi treće mjesto je slavio protiv Eleza iz Bosne i Hercegovine.

Sjutra su na programu kategorije do 81, do 90 i preko 90 u muškoj, odnosno do 63, do 70 i preko 70 kilograma u ženskoj konkurenciji.