Dukić 31. nakon dvije trke u Zlatnoj grupi

54 pregleda 0 komentar(a)
Milivoj Dukić, Foto: Nebojša Mandić
Ažurirano: 17.05.2016. 16:00h

Crnogorski jedriličar, Milivoj Dukić, zauzima 31. mjesto nakon prvog takmičarskog dana u Zlatnoj grupi Svjetskog prvenstva u Meksiku.

Dukić je kvalifikacioni dio, nakon osam trka i četiri takmičarska dana, završio na 29. mjestu.

Crnogorski olimpijac petog takmičarskog dana, u devetoj trci bio je 44, dok je desetu završio na 27. mjestu.

Dukić je prvi takmičarski dan okončao kao petoplasirani, nakon drugog zauzimao je 14, a poslije trećeg 23. mjesto.

Drugi crnogorski predstavnik, Igor Les, nakon prvog takmičarskog dana u Srebrnoj grupi zauzima 29. mjesto.

On je, poslije četiri takmičarska dana, kvalifikacije završio na 83. mjestu i u nastavku šampionata jedri u Srebrnoj grupi, za plasman od 57. do 112. mjesto.

Les je u devetoj trci bio 57, dok je u desetoj završio na 24. mjestu.

Svjetsko prvenstvo jedri se sedam dana, a predviđeno je da se svakog dana održe po dvije trke.

Jedriličari su, nakon četiri dana kvalifikacija, shodno rezultatima podijeljeni u dvije grupe, Zlatnu i Srebrnu grupu.