Ivana Nikolić osvojila srebro u Klužu

72 pregleda 0 komentar(a)
Ivana Nikolić, Foto: DžSCG
Ažurirano: 07.05.2016. 15:22h

Ivana Nikolić osvojila je srebrnu medalju na kadetskom džudo Kupu Evrope u rumunskom Klužu. Ona je danas u finalu, kategorije do 40 kilograma, poražena od Mađarice Timee Kardoš.

Nikolić je na startu takmičenja bila slobodna, u drugom kolu savladala Anu Bjelicu iz Srbije i izborila polufinale, gdje je eliminisala Mađaricu Brigitu Vargu.

Nikolić je drugi put ove godine bila finalista Evropskog kupa.

Borila se za trofej i u Zagrebu, ali je poražena od Francuskinje Čarlen Kuildžini.

Nastup na turniru u Klužu, u drugom kolu kategorije do 52 kilograma, završila je Tamara Gardašević, porazom od Mađarice Sofi Ozbaš.

Gardašević je u prvom kolu pobijedila Valeriju Scepancovu iz Bjelorusije.

U prvom kolu eliminisani su Nikola Milačić (do 55), Jovan Mažić (do 60) i Vojin Tanjević (do 66).

Sjutra, drugog takmičarskog dana, nastupiće Nikola Stanišić i Nenad Sinanović (do 73), Aleksandar Tomić (do 81), Novak Ostojić (do 90) i Stefan Bašović (preko 90).

Za sjutra planirani su i nastupi Elme Ličine (do 57) i Kristine Milić (do 70)

Evropski kup u Klužu okupio je 445 takmičara, 292 u muškoj i 153 u ženskoj konkurenciji, iz 23 države.