Nova maksimalna pobjeda Baranki, šampion korak od odbrane trofeja

74 pregleda 0 komentar(a)
Rudar - Luka Bar, Foto: MIKO
Ažurirano: 26.04.2016. 19:16h

Luka Bar je na korak od odbrane šampionske titule - „sirene" su večeras u Pljevljima i drugi put u finalu plej-ofa, četvrti u isto toliko međusobnih duela ove sezone, savladale AOK Rudar sa 3:0 i povele u seriji 2:0.

Baranke, tako, imaju šansu da posao u finalu završe u petak, pred svojim navijačima (i TV kamerama), što je i realno očekivati, i osvoje četvrtu uzastopnu titulu, sedmu u klupskoj istoriji.

Kao i u prvom meč u Baru, mlade Pljevljanke su u dobrom dijelu meča namučile kvalitetnijeg i iskusnijeg rivala, ali su na kraju ponovo ostale praznih ruku.

Luka Bar je u prvom setu imala 23:12, ali je Rudar na servis Anđelije Petrović uspio da priđe na 23:21, ali je tu stao.

U drugom setu dileme nije bilo, serijom servisa Marije Bojović šampion je već na startu napravio nedostižnu razliku.

U trećem je domaćin poveo 10:6, na 16:16 je Luka Bar napravila seriju od 5:0 za vođstvo od 21:16, ali je Rudar uzvratio istom serijom i izjednačio na 21:21.

Ipak, izabranice Vladimira Milačića su u finišu rutinski privele set i meč kraju...

AOK Rudar - Luka Bar 0:3 (22:25, 13:25, 23:25)

Pljevlja - Dvorana: S.C. „Ada“. Gledalaca: oko 500. Sudije: Slobodan Kovačević i Branko Batizić (oba iz Podgorice).

AOK Rudar: Marković, M. Vučetić, Lečić, Svrkota, Džaković, Dragaš, A. Petrović, T. Vučetić, D. Petrović, Đurović, Drobnjak, Đaković (libero).

Luka Bar: Bojović, Rosić, Duraković, Cenović (libero), Joksimović, Rovčanin, Bubanja, Hadžisalihović, Vuković, Kruta, Vujanović.