Biserka Radulović bronzana u Salcburgu

100 pregleda 1 komentar(a)
Biserka Radulović, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 17.04.2016. 11:45h

Crnogorska karatistkinja, Biserka Radulović, osvojila je bronzanu medalju u katama na turniru Premijer lige u Salcburgu.

Ona je danas u meču za treće mjesto savladala predstavnicu Hong Konga, La Mo Šeng 4:1.

Radulović je u petak eliminisala Austrijanku Terezu Šmit, Slovakinje Denisku Peskovu i Dorotu Balciarovu i Francuskinju Alehandru Ferasi.

U meču za finale poražena je od Japanke Emiri Ivamoto.

U borbama, u drugom kolu repasaža danas je poražena Ana Drašković (do 55), dok je Dragana Konjević (preko 68) izgubila prvu borbu.

Drašković je na startu bila bolja od Švajcarkinje Melinde Mišel (5:1), Dženifer Vorling iz Luksemburga 5:1 i sudijskim preglasavanjem od Peruanke Alesandre Vindrole.

U meču za polufinale poražena je od domaće takmičarke Valerije Kumizaki 1:0.

U prvom kolu repasaža bila je slobodna, dok je u drugom izgubila od Viktorije Semanikove iz Slovačke 1:0.

Konjević je u prvom kolu izgubila od kosovske reprezentativke Djelze Draguše 4:1.

Bez medalje ostali su juče i Vladimir Jović i Marina Raković.

Jović je u kategoriji do 67 kilograma zaustavljen u drugom kolu repasaža, dok je od Raković na startu takmičenja u kategoriji do 68 kilograma bolja bila svjetska šampionka, Japanka Someja Kajo.