Trentino izbacio Belogorje i plasirao se na fajnl-for

52 pregleda 1 komentar(a)
Tetjuhin, Belogorje - Trentino, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 22.03.2016. 19:28h

Trentino se prvi pridružio domaćinu i organizatoru fajnl-fora (16. i 17. april) u odbojkaškoj Ligi šampiona, poljskoj Rešoviji - nakon maksimalne pobjede kod kuće, italijanski tim je i u gostima slavio protiv ruskog Belogorja, sa 3:2, i uspješno prebrodio plej-of rundu sa šest timova (praktično četvrtfinale, iako su samo tri para).

Sve je bilo poznato nakon trećeg seta, kada je Trentino poveo 2:1 i osvojio dva neophodna seta za prolaz. Nakon toga je tim iz Belgoroda uspio da dobije četvrti set, ali su gosti dobili peti, odlučujući set, nakon 131 minuta borbe.

Goste je predvodio slovenački internacionalac Tine Urnaut sa 18 poena, dok su dvocifreni bili i Gabrijele Neli (14) i Oleg Antonov (11). Nedovoljno oporavljeni Mitar Đurić, momak koji je prve odbojkaške korake napravio u Podgorici, u vrijeme kada je njegov otac Milan igrao za Budućnost, ulazio je u igru u 3. i 5. setu kao taktička zamjena, i nije upisao poen.

Roman Danilov sa 19, Marko Ivović sa 12 i Artem Smoljar sa 10 poena bili su najbolji u domaćem timu.

Trentino će u Krakovu, u polufinalu fajnl-fora, igrati protiv pobjednika duela Lube – Halkbank Ankara.

U drugom polufinalu, Rešovija čeka boljeg iz meča Zenit - Belhatov.