Prevc i Kranjec dominirali na Planici

4 komentar(a)
Peter Prevc, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.03.2016. 13:04h

Slovenac Peter Prevc pobjednik je takmičenja u skijaškim letovima koje je za Svjetski kup danas održano na Planici.

Prevc, koji je ranije obezbijedio šampionski trofej u letovima i pobjedu u generalnom poretku Svjetskog kupa, bio je vodeći i nakon prve serije, a do pobjede došao je letovima od 238 i 241,5 metara, za koje je dobio 435 poena.

To je njegova 15. pobjeda ove sezone, ukupno 21. u Svjetskom kupu.

Ove sezone trijumfovao je i na novogodišnoj turneji Četiri skakaonice, a osvojio je i zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu skijaškim letovima.

Uspjeh Slovenaca pred svojim navijačima upotpunio je Robert Kranjec osvajanjem drugog mjesta (234 i 233 metra), za koje je dobio 420,4 boda.

Norvežanin Johan Andre Forfang bio je treći (226 i 245).

Prevc je sezonu u Svjetskom kupu završio sa 2.223 boda. Njemac Zeverin Frojnd je drugi sa 1.490.