Peter Prevc najbolji pred svojom publikom

56 pregleda 0 komentar(a)
Peter Prevc, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.03.2016. 13:19h

Slovenac Peter Prevc pobjednik je takmičenja u skijaškim letovima koje je za Svjetski kup danas održano na Planici.

Prevc, koji je ranije obezbijedio šampionski trofej, bio je treći nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima 223 i 232,5 metara, za koje je dobio 426,5 poena.

To je njegova 14. pobjeda ove sezone, ukupno 20. u Svjetskom kupu.

Ove sezone trijumfovao je i na novogodišnoj turneji Četiri skakaonice, a osvojio je i zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u skijaškim letovima.

Norvežanin Johan Andre Forfang bio je drugi skokovima u obje serije od po 226 metara i zbirom od 419 poena.

Slovenac Robert Kranjec bio je treći skokovima dužine 223 i 241,5 metara, za koje je dobio 414 bodova.

Vodeći nakon prve serijee, Njemac Zeverin Frojnd (227,5 i 216), završio je na četvrtom mjestu, peti je bio Norvežanin Kenet Ganges (222 i 226), a šesti Japanac Noriaki Kasai (225 i 225).

Prevc je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 2.123 boda. Frojnd je drugi sa 1.414, dok je treći Hajbek sa 1.258 bodova.

Plavnica će i sjutra biti domaćin takmičenja najboljih skijaša-letača.