Hiršeru veliki, Kildeu mali globus

75 pregleda 0 komentar(a)
Kilde, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.03.2016. 12:41h

Švajcarac Beat Fojc pobjednik je posljednjeg, osmog superveleslaloma sezone Svjetskog kupa alpskih skijaša. On je danas na finalu sezone u švajcarskom Sent Moricu pobijedio u vremenu minut, 16 sekundi i 17 stotinki.

Fojc, koji je juče trijumfovao u spustu, ostvario je sedmu pobjedu u Svjetskom kupu.

Norvežanin Amot Aleksander Kilde i Kjetil Jansrud imali su identično drugo vrijeme, deset stotinki slabije od pobjednika. Kildeu je drugo mjesto bilo dovoljno da zadrži čelnu poziciju u plasmanu superveleaslaloma i osvoji mali kristalni globus.

Na četvrtom mjestu završio je Francuz Adrien Teo, dok je peti je bio Austrijanac Marsel Hiršer.

On je time obezbijedio novi šampionski trofej u Svjetskom kupu.

Kilde je trofej u superveleslalomu osvojio sa 415 bodova. Jansrud je drugi sa 375, dok je treći Aksel Lund Svindal (310), koji je zbog povrede ranije završio sezonu.

Hiršer je, dvije trke prije kraja šampionata, trofej obezbijedio sa 1.670 bodova. Norvežanin Henrik Kristofersen je drugi sa 1272, a treći Jansrud sa 1143 boda.

Skijaši će u subotu voziti veleslalom,a u nedjelju slalom.