Tomić i Stanišić zaustavljeni u repesažu

82 pregleda 0 komentar(a)
Džudo, Foto: Judo team Fighter
Ažurirano: 13.03.2016. 19:44h

Crnogorski džudisti Aleksandar Tomić i Nikola Stanišić nastup na kadetskom Kupu Evrope u Zagrebu završili su u repesažu, kao devetoplasirani.

Tomić je u prva dva kola kategorije do 81 kilogram eliminisao Litvanca Aidanasa Brazauskasa i Hrvata Ivu Zenzerovića, dok je u trećem poražen od Ukrajinca Mikite Matlaševskog.

U repesažu pobijedio je Mađara Rajmonda Botoša, ali ga je njegov sunarodnik Roland Goz zaustavio u drugom kolu i odvojio od borbe za medalju.

Stanišić je na startu takmičenja u kategoriji do 73 kilograma savladao Tomislava Bučevića iz Hrvatske, dok je u drugom kolu poražen od Dajlana Rečistera iz Izraela.

U prvom kolu repesaža bio je bolji od Ukrajinca Igora Igora Adamčuka, ali ga je u drugom izgubio od Rumuna Lehla Konča.

Drugo kolo bilo je kobno i za Jakuba Nurkovića (do 73), Dragana Mandića (81), Pavla Kostića (do 90) i Stefana Vidakovića (do 90), dok su u prvom eliminisani Nenad Sinanović (do 73), Novak Ostojić (do 90), Elma Ličina (do 57) i Milica Katić (preko 70 kilograma).

Na startu su juče poraženi i Nikola Milačić (do 55) i Vojin Tanjević (do 66).

Najveći uspjeh ostvarila je Ivana Nikolić, koja je juče osvojila srebrnu medalju u kategoriji do 40 kilograma.