Prevcu titula u Svjetskom kupu

1 komentar(a)
Peter Prevc, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.02.2016. 14:33h

Iako sezona još nije završena, Petzer Prevc je osigurao titulu u Svjetskom kupu u skijaškim skokovima.

Slovenac je u kazahstanskom Almatiju ponovio jučerašnji, pa je pobijedio i danas, skokovima od 139,5 i 139 metara, za koje je dobio 325,9 bodova i šest takmičenja prije kraja obezbijedio šampionski trofej.

Njemac Zeverin Frojnd bio je drugi skokovima od 137 i 141,5 metara i zbirom od 314,3 boda, a u drugoj seriji postavio je rekord skakaonice.

Norvežanin Daniel Andre Tande osvojio je treće mjesto skokovima od 140,5 i 139,5 metara, za koje je dobio 310,9 bodova.

Prevc, koji je postao drugi Slovenac osvajač Svjetskog kupa, poslije Primoža Peterke, ostvario je 13. pobjedu ove sezone, ukupno 19. u Svjetskom kupu.

Ove sezone je trijumfovao i na novogodišnoj turneji Četiri skakaonice, a osvojio je i zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu skijaškim letovima. Po tome je prvi skakač u istoriji..

Prevc je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1898 bodova.

Frojnd je drugi sa 1279, dok je treći Hajbek sa 1143 boda.