Panturo pobjednik veleslaloma u Hinterštoderu

Aleksis Panturo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 28.02.2016. 12:48h

Aleksis Panturo pobjednik je današnjeg veleslaloma u austrijskom Hinterštoderu su bila teška, ali sam se trudio da vozim što brže - francuski skijaš je pobijedio u ukupnom vremenu od 2:33,88 minuta.

Panturo je bio vodeći i nakon prve vožnje, a razliku je uvećao u drugoj.

To je njegova četvrta pobjeda ove sezone, ukupno 13. u Svjetskom kupu. Dobio je ove sezone i kombinaciju u Kicbilu i veleslalome u japanskom Juzava Naebu i Hinterštoderu u petak.

"Oba veleslaloma u Hinterštoderu su bila teška, jer je staza duga, ali sam se trudio da skijam što brže. Srećan sam zbog pobjeda", rekao je Panturo, koji je postao prvi Francuz u istoriji koji je pobijedio na tri uzastopna veleslaloma.

Drugo mjesto je zauzeo Austrijanac Marsel Hiršer (bio je četvrti nakon prve vožnje) sa 1,14 sekundi zaostatka.

Treći je bio Norvežanin Henrik Kristoferson. koji je za pobjednikom zaostao 1,26 sekundi.

Iako je bio drugi nakon prve vožnje, Njemac Feliks Nojrojter je na kraju završio na šestoj poziciji, sa čak 2,34 sekunde zaostatka.

Sedmoplasirani Švajcarac Karlo Janka (+2,43 sekunde) je u drugoj vožnji popravio plasman za sedam mjesta.

Pobjednik jučerašnjeg superveleslaloma u Hinterštoderu, Norvežanin Aleksander Amot Kilde završio je na 16. mjestu.

Hiršer je vodeći u plasmanu veleslaloma sa 561 bodom, Panturo je drugi sa 431, a treći Kristofersen sa 351 bodom.

Hiršer vodi i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1365 bodova.

Kristofersen je drugi sa 1082, a treći Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji je zbog povrede završio sezonu, sa 916 bodova.